Nitra s posledným tímom nezaváhala: Proti Liptákom rozhodla v poslednej tretine

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 39. kole Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Nitra s posledným tímom nezaváhala: Proti Liptákom rozhodla v poslednej tretine

Lepší vstup do zápasu mali favorizovaní hostia, ktorí išli do vedenia v 4. minúte. Hrnka strelou zo strednej vzdialenosti využil prihrávku Sýkoru – 0:1. Liptáci vyrovnali počas svojej prvej presilovky, keď v 8. minúte Kriška pohotovo zakončil kombináciu – 1:1.

V gólovo úrodnej prvej časti získali hostia náskok späť. Vylúčenie Handlovského potrestal Buček, keď vyťažil z Tvrdoňovej prihrávky – 1:2. Liptáci však opäť vyrovnali, po spolupráci s Hovorkom sa druhýkrát v zápase presadil Kriška – 2:2.

Druhá tretina priniesla pozornejšiu hru oboch tímov v obrane a vyložených gólových príležitostí bolo menej než v prvej časti. Sýkora mohol v 34. minúte vrátiť hosťom náskok, ale brankár Kozel mu zmaril sľubnú príležitosť. Na opačnej strane neskóroval v nádejnej situácii novic v drese domácich Šiksatdarov.

Ako rozhodujúci sa ukázal úvod tretej tretiny, predovšetkým gól Krivošíka v 45. minúte.

Tlak hostí vyústil do nezištnej prihrávky Buncisa a krídelník Nitry nezaváhal – 2:3. O tri minúty vybojoval puk Hrnka pre Sýkoru, ktorého prihrávku Baláž premenil na štvrtý gól Nitry. Hostia dvojgólový náskok umne bránili, nehrnuli sa do riskantných situácií a hrozili brejkami. V 55. minúte unikol Buček a svojím 32. gólom v sezóne stanovil na konečných 2:5.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

Góly: 8. Kriška (Ventelä, Handlovský), 19. Kriška (Hovorka, Mezovský) – 4. Hrnka (Sýkora, Rais), 16. Buček (Tvrdoň, Švarný), 45. Krivošík (Buncis, Mezei), 48. Baláž (Sýkora, Hrnka), 55. Buček (Buncis, Krivošík). Rozhodovali: Moller, Korba – Stanzel, Hajnik, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 450 divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel – Ventelä, Varttinen, Pavúk, Salija, Kurali, Mezovský, Jasenek – Handlovský, Hovorka, Kriška – Obdržálek, Elo, Šiksatdarov – Haluška, Uhrík, Paločko – Ďurina, Jurík, Ďuriš – Dunčko

Nitra: Honzík – Mezei, Raskob, Švarný, Pánik, Rais, Vitaloš, Bodák – Buček, Buncis, Krivošík – Sýkora, Baláž, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Varga – Drábek, Múčka, Molnár