Lucia Lauková Šport Hokej

Nitra prehrala regionálne derby: Nové Zámky sú na čele tabuľky

V regionálnom derby Nitra nepremenila ani jednu šancu. Rozbehnuté Nové Zámky sa po víťazstve dostali na čelo priebežnej tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku Nitra prehrala regionálne derby: Nové Zámky sú na čele tabuľky
Zdroj: Rastislav Búgel

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipsport Ligy nad HK Nitra 4:0. Zámčania majú na konte už tri výhry, keďže odohrali aj vložený zápas s HK Orange 20 a s 9 bodmi sú na čele priebežnej tabuľky.

Regionálne derby sa začalo zostra, obe mužstvá sa snažili o ofenzívny hokej. Prvú šancu v zápase mali domáci, ale Šimboch sa zaskvel výborným zákrokom. V polovici tretiny mali Zámčania k dispozícii prvú presilovku a Henrik Ručkay v nej otvoril skóre. Bučekov nájazd na druhej strane vyrovnanie nepriniesol a do kabín tak išli s tesným náskokom domáci.

V úvode druhého dejstva mohla Nitra vyrovnať najmä počas oslabenia domácich, ale svoje šance nepremenila. Trest prišiel vzápätí, keď Ručkay po druhý raz prekonal Šimbocha. Zámčania mohli súpera definitívne doraziť po úniku Zbořila v oslabení, ale kapitán domácich nemieril presne.

Ručkay mohol na začiatku tretej tretiny zavŕšiť hetrik, ale plány mu prekazil brankár Nitry. Hostia sa následne ubránili dvojnásobnej prevahe súpera, ale vzápätí inkasovali tretí gól z hokejky Ordzovenského. Na konečných 4:0 napokon upravil v úplnom závere Pospíšil.

2. kolo Tipsport Ligy 2018/2019:

HC Nové Zámky – HK Nitra 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 11. Ručkay (Jurík, Zboril), 29. Ručkay (Jurík, Zaťko), 46. Ordzovenský (Novák, Rogoň), 60. Pospíšil (Štrauch). Rozhodovali: Snášel, Novák – Kacej, Synek, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Scheidl (Nitra) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1569 divákov.

Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Anderson, Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, König – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Rogoň, Fábry, Nejezchleb – Bajtek, Videlka, Ondrušek

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Gašparovič – Buček, Slovák, Blackwater – Lantoši, Richard, Mychan – Scheidl, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Zaslúžene sme vyhrali, boli sme lepší. Zápas bol dynamický, hralo sa hore-dole. Vyšli nám presilovky, z ktorých sme dali dva góly. Ideme od zápasu k zápasu, už sa pripravujeme na ten utorňajší so Žilinou.“

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: „Nezostáva nám nič iné, len zagratulovať domácim. Bol to vyrovnaný zápas, ale neboli sme schopní streliť gól ani z vyložených šancí. Domáci vydržali hrať vo vysokom tempe do poslednej minúty.“