Futbalisti FC Nitra zvíťazili nad FC Vydrany, čím si zaslúžili postup do 5. kola Slovnaft Cupu. Žreb rozhodol o ďalšom súperovi.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Nitra postúpila do ďalšieho kola slovenského pohára: Žreb vybral Liptovský Mikuláš

Zo 4.kola Slovnaft Cupu vzišla víťazne Nitra, ktorá nastúpila na domácom trávniku tímu ŠK FC Vydrany. Nitra nedostala ani jeden gól, domácim darovala tri.

Skóre zápasu otvoril už v druhej minúte hracieho času Fábry. Za stavu 0:1 sa súper snažil na Nitru dotiahnuť, ale bez gólu. Po zmene strán mala opäť hernú prevahu Nitra. Ako píše web FC Nitra, v 68. minúte poslal Cherednychenko dobrý center do šestnástky a Taiwo zvýšil hlavou na 0:2.

„V nadstavenom čase poslal tretiu gólovú prihrávku do pokutového územia Cherednychenko a Chobot uzavrel skóre stretnutia na konečných 0:3,“ opisuje oficiálny web FC Nitra.

„Dôležité je, že sme postúpili, že sme nedostali gól a tešíme sa na súpera v ďalšom kole,“ povedal pre klubový web hlavný tréner Ivan Galád. V 5. kole privíta Nitra na trávniku pod Zoborom tím MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Zápas sa bude hrať 24. októbra.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

ŠK FC Vydrany – FC Nitra 0:3 (0:1)

ŠK FC Vydrany: Izsmán – Csóka, Trajcsik © (85. Abiola), Moďoroši (78. Németh), Bartal, Kayembe, Ďurica, Ágh, Adiaba, Bíro, Bögi (66. Klempa)

FC Nitra: Šípoš – Charizopulos (53. Kotrík), Niba (46. Taiwo), Farkaš, Chovanec, Šimončič ©, Kóňa, Machovec, Cherednychenko, Chobot, M.Fábry (70. Guláš)

Rozhodovali: Dohál – Vitko, Halíček

Góly: M.Fábry (2.), Taiwo (68.), Chobot (90.)

ŽK: Adiaba, Ďurica – Kotrík, Cherednychenko