Nitra po prestávke nezaváhala: Na domácom ľade si poradila s Michalovcami, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v stredajšom zápase 16. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:0. Nitra dosiahla tretie víťazstvo v sérii.

Ilustračný obrázok k článku Nitra po prestávke nezaváhala: Na domácom ľade si poradila s Michalovcami, FOTO
40

Úvodná tretina priniesla vyrovnaný hokej herne i na vyložené šance. Vo výbornom svetle sa však predviedli obaja brankári, ktorí nepustili za svoj chrbát ani jeden puk. Najbližšie k otvoreniu skóre boli na domácej strane v 14. minúte Vitaloš a o minútu neskôr Buček, no švihom mierili do Kaarlehta alebo nad jeho bránu. Michalovčania následne podkúrili Honzíkovi tečom Erkinjunttiho a z bezprostrednej blízkosti minul bránu Regenda.

V rukách Nitry

Na začiatku prostrednej časti hry sa prvýkrát radovali hostia, no zbytočne. Strelu od modrej čiary totiž Fournier tečoval vysokou hokejkou a tak gól neplatil. Tento moment „Corgoňov“ naštartoval, následne prevzali iniciatívu a vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí. V 27. minúte už prekonaného Kaarlehta zachránil obetavým blokom Bučekovej strely Mudrák.

Dukla toto varovanie však nebrala dostatočne vážne, pretože následne v priebehu ôsmich minút inkasovala až trikrát. V 32. minúte napriahol od modrej Švarný a jeho tvrdú strelu po ľade premenil na premiérový gól v najvyššej súťaži Volko – 1:0. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 35. minúte rutinérskym zakončením obranca Raskob. Pred odchodom do kabín ešte v presilovke tečoval Varga strieľanú prihrávku od Tvrdoňa – 3:0.

Čisté konto

Nitrania sa aj napriek trojgólovému vedeniu nestiahli do defenzívnej ulity. Práve naopak, aktívnym prístupom prinútili Michalovčanov faulovať, vyhrávali množstvo osobných súbojov a kráčali za tromi bodmi. Navýšiť skóre ešte mohli aktívni Buček aj Sýkora, ale Kaarlehto podržal hostí aspoň v teoretickej nádeji bodovať. Na opačnej strane však obrana domácich nedopustila prekvapenie a dopomohla v zápase bezchybnému Honzíkovi k prvej nule v drese Nitry.

Ako zhodnotil zápas asistent trénera Nitry Jozef Račko? Dočítate sa to na druhej strane!

16. kolo: HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 3:0