Hokejisti Nitry vycestovali počas 16. kola na ľad Trenčína. Diváci dlho videli nerozhodný stav.

Ilustračný obrázok k článku Nitra opäť prehrala rozdielom jediného gólu: Presný zásah Blackwatera na Duklu nestačil
Zdroj: Rastislav Búgel

V Trenčíne sa hral od úvodných sekúnd ofenzívny hokej. Už v 2. minúte Heclovu strelu vyrazil Šimboch pred Bartoviča, no ten trafil iba dobre postaveného brankára Nitry. Duklu do ďalšej ofenzívy naštartovala presilová hra. V 7. minúte Luža vystrelil, ale Šimbocha neprekonal. O tri minúty neskôr sa puk v druhej presilovke odrazil pred Bližňáka. Gólman corgoňov sa opäť vyznamenal, keď puk skryl v lapačke. Ten istý hráč neuspel ani v 16. minúte, keď z brejkovej situácie nedokázal dostať puk do siete.

Úvod prostrednej tretiny patril hosťom. Tí dokázali vyhrávať súboje v strednom pásme, no vážnejšie príležitosti si nevypracovali. Až v 25. minúte po drážke dvoch trenčianskych hráčov dostal puk pred bránkou voľný Buček. Valent si však dobre pokryl bránku. Na opačnej strane zakončil pri brejku 3 na 2 Švec, hoci mohol puk posunúť lepšie postavenému Bohunickému. V polovici zápasu sa Nitre núkala šanca otvoriť skóre stretnutia. V presilovej hre viackrát zavreli Trenčanov pred Valentom, no ten pri zakončení Lantošiho, Mezeia i následnom nahodení svoj tím podržal. V závere 32. minúty šiel v oslabení od polovice klziska sám na bránku Rapáč, no neuspel. Čakanie na gól pretrhol v 36. minúte Holenda. Nahodil puk od modrej čiary a ten sa poodrážal za Šimbochov chrbát. Posledným, kto sa ho dotkol, bol Bartovič. O dve minúty z ťažkého uhla bekhendom neprepasíroval puk do bránky Varga.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V 44. minúte mohol dorovnať skóre Buček. Rozhýbal Valenta, ale puk za jeho chrbát nezasunul. O minútu neskôr na opačnej strane strelu Denisa Hudeca vytlačil Šimboch ramenom. V tých chvíľach sa hral výborný hokej, čo ocenili oba fanúšikovské tábory. V 48. minúte Dukla využila presilovú hru, v ktorej poriadne vytrápila súpera. Až Sojčík strelou z uhla poslal puk do odkrytej časti bránky. Inak skvelý Šimboch bol v tej chvíli bez šance. Domáci sa z dvojgólového vedenia tešili iba pár sekúnd. Blackwater zostal nepokrytý pri žŕdke a strelou do horných poschodí brány vrátil corgoňom šancu na body. Kľud na domáceho hokejky mohol priniesť Sojčík. V dobrej pozícii v oslabení mu však puk skĺzol z čepele a nezakončil dôrazne. V dramatickom závere už gól napadol.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 36. Bartovič (Ölvecký, Holenda), 48. Sojčík (Ölvecký) – 48. Blackwater (Rácz). Rozhodovali: Štefík, Müllner – Valo, Výleta, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4126 divákov.

Trenčín: Valent – Luža, Rýgl, Holenda, Bohunický, Frühauf, Kovář, Niko, M. Hudec – Sádecký, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Ölvecký, Bartovič – Pardavý ml., Bližňák, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec

Nitra: Šimboch – Rácz, Mezei, Morrison, Rais, Pupák, A.Sloboda, Korím, J.Šiška – Blackwater, M.Slovák, Lantoši – Buček, Kerbashian, Scheidl – B.Rapáč, Bortňák, Richard – Majdan, Čaládi, Hrušík