Nitrianski hokejisti vstúpili do nového roka víťazne. V Nových Zámkoch otáčali nepriaznivý stav.

Ilustračný obrázok k článku Nitra opäť ovládla krajské derby: O body sa v Zámkoch postaralo šesť strelcov, FOTO
9
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Domácich posadila na koňa úspešná presilovka. V 7. minúte v nej otvoril skóre Šiška, ktorý tečoval strelu Jacksona. Päť minút po zmene strán skóroval Bajtek, no Nitrania sa z vyrovnaného stavu dlho neradovali.

Už o 21 sekúnd neskôr domáci opäť viedli, keď sa Šiška dostal k odrazenej vlastnej strele a vsietil svoj druhý gól v stretnutí. Novozámčanov nezlomil ani druhý vyrovnávajúci gól, v 35. min po individuálnej akcii, pri ktorej prekorčuľoval takmer celé ihrisko zvýšil na 3:2 Klempa a domáci odchádzali do šatne predsa len s jednogólovým náskokom.

Nitrania však ukázali svoje kvality v tretej tretine, v ktorej rozhodli duel vo svoj prospech. V 48. min vyrovnal Varga, ktorému prihral spoza bránky Tvrdoň.

O ďalšie dva zásahy sa v polovici tretiny postarali v priebehu 138 sekúnd Holešinský a Sýkora.

V úplnom závere ešte domáci skúsili power play, no inkasovali od Tvrdoňa.

HC Nové Zámky – HK Nitra 3:6 (1:0, 2:2, 0:4)

Góly: 7. Šiška (Jackson, Holenda), 26. Šiška (Jackson, Lockwood), 35. Klempa – 25. Bajtek (Varga), 29. Buček (Baláž, Holešinský), 48. Varga (Tvrdoň, Bajtek), 51. Holešinský (Buček, Nemec), 53. Sýkora (Rockwood, Raskob), 59. Tvrdoň (Bajtek). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Gegáň, Jurčiak, vylúčení: 2:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HC Nové Zámky: Bakala – Kozák, Roman, Hatala, Bull, Fereta, Holenda, Knižka – Ahlholm, Langkow, Klempa – Jackson, Šiška, Šišovský – Varga, Barto, Števuliak – Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi – Mišiak

HK Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Pupák – Holešinský, Baláž, Buček – Hrnka, Rockwood, Tvrdoň – Varga, Bajtek, Sýkora – Volko, Šramaty, Múčka – Molnár