Nitra odčinila dve prehry: Na domácom ľade porazila Detvu

Hokejisti HK Nitra zdolali v utorkovom zápase 14. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC 07 WPC Detva 4:1.

Ilustračný obrázok k článku Nitra odčinila dve prehry: Na domácom ľade porazila Detvu
63

Stav po prvej tretine príliš nezodpovedal obrazu hry a dvojgólové vedenie, ktoré si vypracovali domáci, bolo pre Detvu kruté. Ak boli hostia v niektorej hernej činnosti horší, tak to určite bolo zakončovanie akcií. V 16. minúte pretlačil za Sholla puk Šťastný a o minútu neskôr navýšil náskok úspešnou dorážkou Škvarek. Domáci brankár Cowley musel zneškodniť až 20 striel hostí a šance Askarova, Downinga či Čacha si pýtali lepšiu realizáciu.

Nástup do druhej tretiny mali opäť lepší Detvania, ale gól z ich tlaku nevyplynul. Znovu z toho takmer dokázali ťažiť Nitrania, ale puk po Kollárej strele neprekročil bránkovú čiaru. Hra Nitry sa zlepšila v druhej polovici tretiny. Gól mal na hokejke z trestnej lavice naskočený Švarný, no jeho blafák Sholl prečítal.

Gól na 3:0 mohol dať v úvode tretej časti Slovák, ale jeho bekhendový blafák si Sholl postrážil. V 46. minúte sa na opačnej strane dočkali hostia. Gachulincova strela prepadla Cowleymu pod betón a bolo 2:1. Detvania sa už do záverečného tlaku nedostali. Navyše v 49. minúte strelil pekný gól Tvrdoň a v 56. minúte spečatil na konečných 4:1 pre Nitru dorážajúci Žitný.

HK Nitra – HC 07 WPC Detva 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly: 16. Šťastný (A. Sýkora, Švarný), 17. Škvarek (Šiška, Pätoprstý), 49. Tvrdoň (Šiška, Škvarek), 56. Žitný (Šťastný, Švarný) – 46. Gachulinec (Nauš, Ľupták). Rozhodovali: Šefčík, Štefik – Durmis, Junek, vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Žitný (Nitra) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky a oslabenia: 0:0.

Nitra: Cowley – Pupák, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitáloš, Š. Nemec, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Kollár, Šťastný, Žitný – Minárik, Dauda, O. Stümpel – Pätoprstý, Šiška, Škvarek – A. Sýkora

Detva: Sholl – Gachulinec, Turan, Rymsha, Korím, Rais, Jendroľ, F. Fekiač – Žilka, V. Fekiač, Askarov – Cox, Čacho, Charbonneau – Ľupták, P. Halama, Nauš – J. Sýkora, Downing, Ščurko – Magdolen

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „My sme zostavu lepili a na poslednú chvíľu vypadol Tomáš Hrnka. Povolali sme ďalšieho juniora a mladý Sýkora si odbil premiéru. Všetci robili z našich porážok sériu, takže som rád, že sme to uťali. Základom výhry bolo, že sme prežili prvú tretinu, kde tradične mávame útlm. Detva neskórovala a potom sme už verili, že to dokážeme uhrať až do konca.“

Ernest Bokroš, tréner Detvy: „Mňa táto prehra veľmi mrzí. Nebola to tá Nitra, ktorá hrala prvý zápas u nás. Myslím si, že sme mohli uspieť. Žiaľ, boli sme málo efektívni pri všetkej snahe, ktorú sme vyvinuli. Len prvú tretinu sme vystrelili 20-krát na brankára. Nechcem hodnotiť Nitru, ale bola efektívnejšia ako my. Využili ponúknuté šance a to bol jeden veľký rozdiel. Snaha na kvalitných súperov nestačí. My sme ukázali iba tú snahu a kvalita zaostala, preto je výsledok pre nás krutý.“

HK Nitra - HC 07 Detva 4:1 v 14. kole