Nitra neudržala dvojgólové vedenie: V Mikuláši prehrala gólom v predĺžení

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali v zápase 17. kola Tipos extraligy doterajšieho lídra tabuľky HK Nitra 3:2 po predĺžení. Liptáci tak prerušili šnúru šiestich prehier.

Ilustračný obrázok k článku Nitra neudržala dvojgólové vedenie: V Mikuláši prehrala gólom v predĺžení

Domáci Obdržálek mal prvú šancu už po pár sekundách, onedlho hral Mikuláš aj presilovú hru. Ale hostia sa bez problémov ubránili. V početnej výhode hrala potom aj Nitra, vytvorila si tlak, ale bez gólového efektu. V ďalšom priebehu mali hostia viac z hry, ale šance nevyužili Bajtek a ani Hrnka. Dobrú možnosť mal po návrate z trestnej lavice aj Šepelev, ale v samostatnom úniku neuspel.

V druhej tretine pri hre štyroch proti štyrom otvoril skóre Varga, onedlho mohol vyrovnať Kalousek. Nebol však úspešný a hostia neskôr využili aj ďalšiu šancu, keď sa po prihrávke Krivošíka presadil Holešinský. Nitrania si po góle nedali pozor na disciplínu a domáci ich potrestali. Najskôr sa v presilovke 5 na 3 presadil Šepelev a minútu a pol pred koncom druhého dejstva vyrovnal Walega.

V tretej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, misky váh mohli na svoju stranu nakloniť najskôr hostia, no najväčšiu šancu mal Obdržálek. V samostatnom úniku ho však vychytal Honzík a zápas išiel do predĺženia.

V ňom hrali domáci presilovku, ale až po návrate vylúčeného Holešinského rozhodol Kriška.

Ako zhodnotil zápas tréner Antonín Stavjaňa? Dočítate sa to na ďalšej strane!