Nitra natiahla víťaznú sériu: Proti Zámkom rozhodol v predĺžení Hrnka, FOTO

Hokejisti HK Nitra vyhrali v piatkovom zápase 10. kola Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 3:2 po predĺžení a víťaznú sériu natiahli už na šesť stretnutí. Vďaka triumfu sa vrátili na čelo tabuľky o bod pred Slovan Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Nitra natiahla víťaznú sériu: Proti Zámkom rozhodol v predĺžení Hrnka, FOTO
60

Krajské derby začalo lepšie pre Nové Zámky. V 4. minúte ich poslal do vedenia bývalý hráč Nitry – Šiška. Hostia mali v polovici tretiny výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, paradoxne v nej inkasovali, keď puk vypichol Baláž – 1:1. Nové Zámky predsa boli odmenené za streleckú prevahu a v poslednej minúte sa presadil Farley.

V 22. minúte takmer Hatala prekonal O’Connora aj tretíkrát, ale ten reflexívne zastavil puk pred bránkovou čiarou. Aj v prostrednej časti hry boli strelecky aktívnejší hostia, no O’Connora neprekonali. Naopak, v 32. minúte vyrovnal na 2:2 v presilovej hre Buček.

Rozhodlo predĺženie

Na začiatku tretieho dejstva zaváhali na oboch stranách vo výborných pozíciách Bajtek aj Klempa. V poslednej desaťminútovke mali hostia druhýkrát v zápase početnú výhodu o dvoch hráčov, ale znovu bezúspešne. Najväčšiu príležitosť zahodil v 53. minúte Jackson, ktorý trafil iba ležiaceho O’Connora.

O dve minúty mohol na opačnej strane skórovať Tvrdoň, ale jeho tvrdá strela spomedzi kruhov iba opečiatkovala brvno Engstrandovej bránky. Skóre sa už v riadnom hracom čase nemenilo.

Hneď v úvode predĺženia mali „Corgoni“ k dispozícii presilovú hru, ktorú prekvapivou strelou z bránkovej čiary premenil na svoj stý gól v extralige Tomáš Hrnka.

Ako videl zápas asistent trénera Dušan Milo? Dočítate sa to na druhej strane!

10. kolo: HK Nitra - HC Nové Zámky 3:2 pp