Lucia Lauková Rôzne

Nitra má slovenský unikát: Interaktívna záhrada SPU získala mimoriadnu cenu

Záhrada, ktorá je na Slovensku unikátom, sa skrýva hneď vedľa mestského parku v Nitre. Nedávno jej udelila Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu mimoriadnu cenu poroty.

Ilustračný obrázok k článku Nitra má slovenský unikát: Interaktívna záhrada SPU získala mimoriadnu cenu
6
Galéria
Zdroj: SPU Nitra

Interaktívnu experimentálnu záhradu na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva slávnostne otvorili 27. septembra 2018 a žne úspechy.

Najnovšie v súťaži Záhrada roka 2018 odborná porota udelila pre Interaktívnu experimentálnu záhradu na FZKI SPU v Nitre mimoriadnu cenu.

Tento záhradnícky skvost sa nachádza v priestoroch Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre na Tulipánovej ulici. „Táto záhrada je vlastne originálny vzdelávací nástroj, živá učebnica širokého sortimentu trvaliek, letničiek, cibuľovín a ich vzájomných kompozícií. Záhrada poskytuje možnosť zážitkového vzdelávania, kvalitného samoštúdia a celoživotného vzdelávania nielen pre aktívnych študentov FZKI, ale aj pre absolventov a širokú odbornú a laickú verejnosť,“ informuje SPU v Nitre.

Záhrada slúži prevažne študentom, ale vítaná je aj verejnosť. „Kto má záujem vedieť niečo viac o záhrade a pestovaní krásnych rastlín je v záhrade vítaný aj osobne,“ dodáva univerzita.

Viac fotografií nájdete v priloženej galérii!

V Nitre máme unikát: Interaktívna záhrada SPU získala mimoriadnu cenu
6
Galéria
Zdroj: SPU Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM