Nitra je stále lídrom súťaže: Poprad zdolala gólom v predĺžení

Nitra si pripísala ďalšie dôležité body. Hokejisti HK Poprad prehrali v 9. kole Tipos extraligy s HK Nitra 3:4 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nitra je stále lídrom súťaže: Poprad zdolala gólom v predĺžení

V prvej tretine sa obe mužstvá iba oťukávali, otvorenie hry zväzovala taktika oboch trénerov. Na prvý gól sa preto v Poprade čakalo až do 28. minúty a dali ho hostia z Nitry. Rymsha chybne rozohral z hĺbky vlastného obranného pásma.

Puk zachytil v strednom pásme Róbert Varga a jeho zakončenia prekvapilo Tomeka, ktorému puk prepadol do siete – 0:1.

Nitra vo vedení

Vyrovnanie zariadil v presilovej hre mladík Mešár, ktorý ťažil zo šikovnosti Livingstona. Hostia boli napriek inkasovanému gólu aktívnejší. Ich snahu korunoval v 35. minúte dôrazný Varga, ktorý prepasíroval puk v neprehľadnej situácii popod popradského brankára. Domáci síce situáciu reklamovali u rozhodcov, napokon ale nepochodili. Popradčania napokon v druhej tretine inkasovali ešte jedenkrát. V 40. minúte sa presadil po krídelnej akcii Baláž.

Rozhodlo predĺženie

„Kamzíci“ si do začiatku tretej tretiny preniesli presilovú hru a tú aj okamžite premenili po delovke Rymshu od modrej čiary – 2:3. Domáci stupňovali tlak, ale presný zásah z ich hokejok dlho neprichádzal. Až v 55. minúte parádne z medzikružia namieril Bjalončík a opäť sa začínalo odznova. Do konca riadnej hracej doby sa už nič vážne neudialo a tak zápas smeroval do predĺženia.

V ňom po jednom z útokov prepadli domáci pred bránkou O'Connora a Holešinskému sa otvorila diaľnica smerom dopredu. Útočník hostí nakoniec svoj únik zvládol na jednotku a zariadil pre Nitry extra bod za výhru po predĺžení.

Ako zhodnotil zápas tréner Antonín Stavjaňa? Dočítate sa to na ďalšej strane!