Aktualizované Hokej

Nitra doma neuspela: Tri góly na Trenčín nestačili, FOTO

Trenčianski hokejisti triumfovali v nedeľnom zápase 18. kola Tipos extraligy na nitrianskom ľade 6:3.

Ilustračný obrázok k článku Nitra doma neuspela: Tri góly na Trenčín nestačili, FOTO
41

Prvá tretina bola z pohľadu striel vyrovnaná, no efektívnejší boli hostia. Trenčania boli dôraznejší a najmä pozorní v obrane. Už v 2. minúte otvoril skóre Hecl po chybnej rozohrávke Švarného. O tri minúty neskôr presne namieril v presilovke Okuliar. V 8. minúte našla prihrávka od Lantošiho hokejku Šťastného a ten zblízka znížil. Pred odchodom do kabín však platil dvojgólový rozdiel. V 16. minúte skóroval Nick Shore.

Dôležitý gól sa podarilo streliť hosťom v 26. minúte, keď vo vlastnom oslabení zúžitkoval Okuliar zaváhanie Nitry. Nitrania znovu vyprodukovali až 16 striel, ale za Valenta nepretlačili ani jeden puk. Najbližšie bol k tomu Zech, no jeho strelu švihom brankár Trenčína vyrazil. Nitru následne podržal brankár Cowley, ktorý zmaril šance Aldersona a výborne hrajúcich Shoreovcov.

Trojgólové manko zmazal v 15. sekunde tretej tretiny Slovák, no nie nadlho. V 45. minúte opäť úradovala súhra Shoreovcov, keď Cowley nedokázal zareagovať na pohotovú strelu Drewa. Nitranom sa snaha nedala uprieť, v 56. minúte ešte vykresal nádej Zech, ktorý šikovne z uhla namieril nad rameno Valenta. „Corgoni“ skúsili aj hru bez brankára, v ktorej na konečných 6:3 z pohľadu Trenčína upravil druhým gólom v zápase Drew Shore.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)

Góly: 8. Šťastný (Lantoši, Kollár), 41. Slovák (Nemec, Pupák), 56. Zech (Lantoši) – 2. Chromiak (Hecl), 5. Okuliar (Ackered, N. Shore), 16. N. Shore (Okuliar, D. Shore), 26. Okuliar (Rehuš), 45. D. Shore (N. Shore, Okuliar), 59. D. Shore (Okuliar, N. Shore). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1

Nitra: Cowley – Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Molnár, Holešinský, Lantoši – Minárik, Šiška, Škvarek

Trenčín: Valent – Ackered, Lemcke, Stacha, Bokroš, Švec, Rajnoha, Ilenčík – Okuliar, N. Shore, D. Shore – Hecl, Rehuš, Chromiak – M. Valach, Kettunen, Alderson – Krajč, Švec, Kukuča – Ferenyi

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Mne sa zápas hodnotí ťažšie, pretože sme prehrali. Trenčín bol lepším mužstvom. Vyškolili nás, najmä v prvej tretine, premieňaním šancí a pohybom. Mali sme problémy v obrannom pásme so šikovnými útočníkmi Trenčína. Inkasované góly nás zrážali dolu. Gratulujem Trenčínu k výhre a my musíme zapracovať.“

Peter Frühauf, asistent trénera Trenčína: „Tento zápas sa mi bude hodnotiť ľahko. Presne takýto zápas sme potrebovali. Ako body, tak hlavne dobrý výkon. Po ťažkom období nám prišiel veľmi vhod. Dôležité bolo, že sme vždy dokázali reagovať na inkasovaný gól a držali sme si súpera na dištanc. Neustále sme hrozili z protiútokov a narúšali sme kompatibilitu súpera v prechode do útočného pásma. Naša výhra bola podporená dobrým výkonom brankára. Môžeme na tomto stavať.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

HK Nitra - HK Dukla Trenčín 3:6 v 18. kole