Stavjaňa po víťazstve nad Mikulášom: Zbytočne sme sa do konca báli o výsledok

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 17. kole Tipos extraligy nad MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:5.

Ilustračný obrázok k článku Stavjaňa po víťazstve nad Mikulášom: Zbytočne sme sa do konca báli o výsledok
31

Liptovský Mikuláš vyhrával už v prvej tretine nad Nitrou o dva góly, čím sa zopakoval rovnaký scenár spred troch týždňov. Gólovo sa presadili Surový a Michalík. Liptáci však náskok rovnako expresne rýchlo stratili. V 16. minúte ešte Nitrania prehrávali, ale dva góly Žitného a presná strela Tvrdoňa dostali Nitru na koňa.

Druhá tretina bola jasne v réžii domácich. Hernú i streleckú prevahu však dokázali “Corgoni” pretaviť iba na jeden presný zásah z hokejky Hrnku. Po štvrtom góle nahradil Krasanovského v bráne Kozel.

V úvode tretej tretiny sa zdalo, že definitívne zlomí odpor Liptákov gól Lantošiho, ale opak bol pravdou. Góly Rusinu a Kuraliho v priebehu 45 sekúnd dokázali zápas zdramatizovať. V 55. minúte Nitra odskočila o dva góly, keď puk do brány pretlačil Šiška, ale aj toto skóre vydržalo iba 92 sekúnd. Piaty gól hostí strelil v 57. minúte Štrauch. Liptáci skúsili aj hru bez brankára, ale na konečných 7:5 uzavrel Šťastný. V závere ešte zaujala pästná výmena Holešinského s Pavúkom.

HK Nitra – MHK 32 L. Mikuláš 7:5 (3:2, 1:0, 2:3)

Góly: 17. Žitný (Lantoši, Bodák), 19. Žitný (Šťastný), 20. Tvrdoň (Nemec, Hrnka), 24. Hrnka (Tvrdoň, Slovák), 43. Lantoši (Holešinský), 56. Šiška (Pätoprstý, Minárik), 59. Šťastný – 3. Surový, 13. Michalík, 44. Rusina (Valtola, Oško), 44. Kurali (Štrauch, Huna), 56. Štrauch (Oško, Huna) Rozhodovali: Tvrdoň, Fridrich – Synek, Jurčák, vylúčení na 2 min: 1:4, navyše: Holešinský (Nitra), Pavúk (L. Mikuláš) obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Nagy – Pupák, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Zech, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Molnár, Holešinský, Lantoši – Minárik, Šiška, Pätoprstý – Škvarek

Liptovský Mikuláš: Krasanovský (24. Kozel) – Rusina, Kurali, Pavúk, Petran, Mezovský, Bača, Droppa, Valtola – Štrauch, Oško, Rudolf Huna – Hamráček, Lištiak, Michalík – Duran, Uhrík, Surový – Haluška, Matoušek, Kalousek

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Z našej strany to bol zlý začiatok. Za stavu 5:2 som si myslel, že sa my tréneri, dočkáme pokojnejšieho zápasu, keď sa nebudeme triasť do posledných minút. Mužstvo nám to nedoprialo, takže to bol typický priebeh a zbytočne sme sa do konca báli o výsledok.“

Milan Jančuška, tréner Liptovského Mikuláša: „Tento zápas bol „ako cez kopirák“ ako v prvom zápase v Nitre, kedy sme vyhrávali 2:0. Musím povedať, že dnes nás ani brankár nepodržal. V priebehu troch minút sme dostali tri góly. Držali sme sa statočne až do záveru, no v power play sme dostali gól. Škoda, keby sme udržali prvú tretinu bez gólu, tak by zápas inak vyzeral.“

HK Nitra - MHK 32 L. Mikuláš 7:5 v 17. kole