Nitrianski hokejisti pokračujú vo víťaznom ťažení v novom ročníku Vyšehradského pohára. Na svojom ľade sa stretli s maďarským účastníkom.

Ilustračný obrázok k článku Nitra aj v druhom zápase Vyšehradského pohára neinkasovala: Doma zdolala Újpest , FOTO
65

Úradujúci držiteľ titulu z Vyšehradského pohára si razí cestu novým ročníkom. V prom stretnutí vycestovali hráči HK Nitra na ľad Dunaújváros HK, kde vyhrali presvedčivo 0:3.

V druhom súťažnom zápase hostili Nitrania na domácom ľade Újpest. Poriadne pevné základy položil domáci celok už v úvodnom dejstve. V 13. minúte otváral skóre Lantoši, o päť minút zvyšoval Rais. Aby toho nebolo málo, tretí gól v prvej tretine pridával do hosťujúcej bránky McCormack a v rovnakej minúte prestrelil gólmana aj Richard (4:0).

Hostia sa zvýšený odpor nezmohli. V 31. minúte zvyšoval už na 5:0 Marek Slovák a skóre zápasu uzatváral desať minút pred koncom Scheidl.

HK Nitra – Újpest 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Góly: 13. Lantoši (Rais), 18. Rais (Morrison), 20. McCormack (Mezei), 20. Richard (Lantoši,Scheidl), 31. Slovák (Scheidl), 50. Scheidl (Hrušík)

Zostava Nitry: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Rácz, Pupák – Buček,Slovák,Blac­kwater – Scheidl,Richar­d,Lantoši – Pätoprstý,Čalá­di,Rapáč – Gašparovič,Hru­šík,Fominych