Lucia Lauková Správy

Nezmeškajte PRVÝ Astronomický večer na Klokočine: Čaká vás komentované pozorovanie

Na Klokočine sa uskutoční prvý Astronomický večer. Na čo sa môžete tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Nezmeškajte PRVÝ Astronomický večer na Klokočine: Čaká vás komentované pozorovanie
Zdroj: Astronómia v Nitre , TASR/Dano Veselský

Nitrianski astronómovia rozširujú svoju pôsobnosť s popularizáciou astronómie v Nitre. Odštartovali spoluprácu s CCVČ na Klokočine.

Prvým spoločným podujatím bude Astronomický večer na Klokočine, ktorý sa bude konať v pondelok 20. novembra so začiatkom o 17.00 hodine v priestoroch CCVČ, na ulici Pavla Straussa 3.

Prečítajte si tiež

Mesiac aj planéty

„V prípade priaznivého počasia si budete môcť pozrieť našimi ďalekohľadmi, nášho najbližšieho vesmírneho suseda – Mesiac a zároveň aj dve krásne, fotogenické a zároveň a najväčšie planéty našej slnečnej sústavy, a to Saturn aj so svojimi nádhernými prstencami a Jupiter spolu aj s ich mesiacmi, ktorých majú neúrekom, ale my uvidíme iba tie najväčšie,“ prezradili astronómovia.

Pozorovanie bude aj komentované. V prípade nepriaznivého počasia budú mať organizátori pripravený náhradný program v interiéry. Dozviete sa množstvo zaujímavých informácií zo sveta hviezd a planét.

Rovnaké podujatie sa bude konať aj v decembri. „Plánujeme tieto popularizačné stretnutia – astronomické večery na Klokočine spojené s pozorovaním robiť pre vás v priestoroch CCVČ Klokočina pravidelne každý kalendárny mesiac,“ konštatujú astronómovia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM