Lucia Lauková Šport Iné športy

V Nitre sme spoznali nových majstrov Slovenska v športe pre telesne postihnutých - boccii. Pod Zoborom bol historicky prvýkrát udelený aj titul v novej kategórii.

Ilustračný obrázok k článku Nestratili športového ducha: Nitra hostila majstrovstvá Slovenska v boccii, FOTO
26

Tohtoročnú sezónu ukončili „boccisti“ 6. októbra Majstrovstvami Slovenska v Nitre. Tri desiatky športovcov s telesným postihnutím hostila Mestská športová hala na Klokočine.

Majstri Slovenska

V Nitre sme spoznali nových majstrov Slovenska. V kategórii BC1 získal titul Tomáš Král. V kategórii BC2 si víťazstvo pripísal Róbert Mezík. V kategórii BC3 sa, podľa oficiálneho webu boccia.sk, stalo finále prekvapivo jednoznačnou záležitosťou, keď Adam Burianek zdolal Borisa Klohnu vysoko 10:0 a po troch rokoch opäť získal titul majstra SR. Titul majsterky v kategórii BC4 si odniesla Michaela Balcová.

Premiérovo sa na Majstrovstvách SR predstavili aj hráči v novej kategórii BC5. Historicky prvým majstrom SR v novej kategórii BC5 sa stal Ľuboš Kondela.

Úspechy aj vo svete

Boccia patrí k paralympijským športom. Slovenskí reprezentanti sa zúčastňujú turnajov po celom svete, kde dosahujú vynikajúce úspechy.

„Posledným veľkým úspechom boli Majstrovstvá sveta v anglickom Liverpoole, kde páry BC4 získali prvú zlatú medailu pre Slovensko v tomto športovom odvetví na Majstrovstvách sveta. V zložení Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky,“ informovali organizátori.

V priloženej galérii nájdete fotografie z Majstrovstiev Slovenska v boccii!