Lucia Lauková Rôzne

Na našich cestách sa bude opäť načo pozerať: Historické vozidlá štartujú na 120 kilometrovú trať

Na našich cestách sa budeme môcť pokochať krásnymi historickými tátošmi. Veteran car club Nitra organizuje ďalší ročník zrazu historických vozidiel.

Ilustračný obrázok k článku Na našich cestách sa bude opäť načo pozerať: Historické vozidlá štartujú na 120 kilometrovú trať
Zdroj: Veteran car club Nitra

Veteran car club Nitra má pred sebou 25. ročník podujatia s názvom Nitriansky zraz Historických vozidiel. Podľa slov organizátorov sa bude načo pozerať. Ako nás informovala Františka Latečková k zrazu je prihlásených 150 účastníkov, medzi nimi sú nadšenci z Maďarska, Chorvátska, Srbska, Česka a Anglicka. Štartovné je jednotné 25 eur na osobu. Prihlásení majitelia historických vozidiel spolu absolvujú trať dlhú približne 120 kilometrov.

Zraz historických vozidiel s medzinárodnou účasťou začne v piatok 6. mája príchodom o 16.00 do salaša v Cabaji. Počas trate absolvujú prihlásení účastníci viaceré zastávky. Trasa je rozdelená do štyroch etáp.

Zastávka v múzeu Holokaustu

Prvá etapa trate historických vozidiel štartuje v sobotu 7. mája o 9.00 hodine. Vozidlá pôjdu smerom na Pereš, Močenok, Horná Kráľová, Hájske, Pata smer Sereď ponad diaľnicu Šoporňa, Sereď, Šintava. O 10.00 hodine je na pláne zastávka v Seredi na Kasárenskej ulici č. 1005, kde bude prehliadka múzea Holokaustu.

Prehliadka ZOO

Po prehliadke bude nasledovať druhá etapa. Trať pôjde v smere Sereď, Šintava, Vinohrady nad Váhom, Dvorníky, Bojničky, Hlohovec, Pastuchov, Lukačovce, Alekšince , Zbehy, Lužianky, pri lipe smer Hlohovec smer Penzión Hoffer Hlohovecká cesta. Po druhej etape bude prestávka na obed a prehliadka ZOO.

Prechádzať budú centrom mesta

V tretej etape sa už historické vozidlá presunú smerom do centra mesta Nitra. Pokračovať budú na Kalváriu, kde si spravia zastávku v Misijnom múzeu. Z Kalvárie pôjdu smerom na Horné Krškany, cez Dolné Krškany, Ivanku pri Nitre, Mojmírovce až k cieľu salaš na Cabaji.

História klubu

Ako uvádza Veteran car club Nitra na svojom webe aktuálnym prezidentom klubu Veteran car club Nitra je Daniel Latečka. Klub má však už dlhšiu históriu. Veteran car club Nitra vznikol v roku 1984. Založil ho pán Pavlovič a pán Klenko. Aj po rokoch sa klubu stále darí dávať dokopy milovníkov týchto historických pokladov. „Sen každého veteránistu je ukázať na verejnosti, čo dokáže človek pri snahe uchovať históriu,“ uvádza Veteran car club Nitra na svojom webe.

Pozrite si foto veteránov z minulých ročníkov v priloženej galérii!

Môže vás zaujímať:

Cez Nitru budú prechádzať desiatky kamiónov: Nadšenci veľkých strojov sa majú načo tešiť

Na našich cestách sa bude opäť načo pozerať: Historické vozidlá štartujú na 120
7
Galéria
Zdroj: Veteran car club Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM