Lucia Lauková Kultúra

Na fašiangy bude chutne a veselo: Nebude chýbať tradičný sprievod a nezabudne sa ani na tradičné zvyky

Od Troch Kráľov až do popolcovej stredy, ktorá v roku 2016 pripadá na 10. februára, trvá obdobie fašiangov. Tradíciu osláv obdobia pred pôstom zachováva aj naše mesto.

Ilustračný obrázok k článku Na fašiangy bude chutne a veselo: Nebude chýbať tradičný sprievod a nezabudne sa ani na tradičné zvyky
Zdroj: Dnes24.sk

Fašiangový jarmok a bohatý kultúrny program budú aj tohto roku súčasťou Nitrianskych fašiangov, ktoré sa uskutočnia na Svätoplukovom námestí v sobotu 6. februára.

Remeselníci z celého Slovenska

Na Fašiangovom jarmoku budú už od deviatej hodiny prezentovať svoje výrobky ľudovo-umeleckí remeselníci z celého Slovenska. Návštevníci budú môcť ochutnať zabíjačkové špeciality a tradičné fašiangové dobroty.

Gazdovský dvor

„Súčasťou jarmoku bude gazdovský dvor Detskej farmy Humanita s domácimi zvieratkami a jazda konským záprahom po pešej zóne,“ informovala Ľudmila Synaková z nitrianskeho mestského úradu. O dobrú náladu na námestí sa postará hudobná skupina JSB.

Fašiangový sprievod

Tradičný fašiangový sprievod prejde po pešej zóne o 15. hodine. Návštevníci jarmoku môžu prísť vo vlastných maskách a pridať sa k chodúliarom, bubeníkom, mažoretkám, folklórnym skupinám a rôznym maškarám v sprievode. Nitrianske fašiangy vyvrcholia pochovávaním basy a ukážkami slovenských fašiangových zvykov.

Nielen na námestí

Sprievodnými podujatiami fašiangov bude v nedeľu 7. februára program Už sa fašiang kráti v Kultúrnom dome v Nitre-Dražovciach. V tento deň popoludní sa deti môžu prísť zabaviť aj do Centra voľného času na tradičný fašiangový detský karneval. V utorok 9. februára večer sa v Kultúrnom dome v Nitre – Dolných Krškanoch uskutoční tanečná zábava s pochovávaním ba­sy.

Môže vás zaujímať:

Blíži sa Fašiangový jarmok: Predajcovia môžu posielať prihlášky už teraz!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM