Rastislav Búgel Samospráva

Modernizácia nitrianskeho kúpaliska: Radnica odmietla architektonický návrh na prestavbu

Nitrianska radnica odmietla architektonický návrh na prestavbu letného kúpaliska na rekreačné zariadenie s celoročnou prevádzkou. Autormi ideového návrhu sú architekti Martin Paulíny a Branislav Hovorka z Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia nitrianskeho kúpaliska: Radnica odmietla architektonický návrh na prestavbu
Zdroj: Dnes24.sk

Tí ho navrhli pre súkromného investora COS – Československá obchodní, s. r. o., s ktorým malo mesto vstúpiť pri prestavbe kúpaliska do verejno-súkromného partnerstva. Nitrianske zastupiteľstvo však túto spoluprácu v marci neodsúhlasilo a mesto sa rozhodlo ísť do projektu iba vlastnými silami.

„Ideme do toho celkom od začiatku a s nižšími nákladmi. Považujem prestavbu kúpaliska naďalej za prioritu a za najväčšiu akciu, ktorá by v priebehu týchto štyroch rokov mohla prebehnúť v rámci našich vlastných investícií,“ konštatoval nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Podľa jeho slov mestu voči architektom nevznikli žiadne finančné záväzky, na nový návrh má byť vypísaná súťaž. O prestavbe nitrianskeho kúpaliska na zariadenie s celoročnou prevádzkou sa v Nitre hovorí už niekoľko rokov. Podľa pôvodného projektu mali byť náklady na prestavbu viac ako 15 miliónov eur. Z vybavenia kúpaliska mal zostať iba plavecký bazén, novou dominantou mala byť kruhová bazénová hala. Súčasťou by boli aj tobogány, vírivé bazény a ďalšie vodné atrakcie spolu so saunami, fitnes zariadeniami a kaviarňou. Od tohto zámeru však radnica ustúpila a bude hľadať nových projektantov. Celý investičný zámer chce podstatne zjednodušiť.

„Ak nebudeme mať spoluinvestora, tak musíme skutočne hľadieť na každé euro. Odhadujem, že tá investícia by nemala presiahnuť osem miliónov eur. Mesto samé bude investor, bude zodpovedať za všetko, čo sa na tom kúpalisku bude diať. Celá prevádzka teda bude naša, aj keď dnes ešte neviem, kde tých osem miliónov zoberieme. Či to bude z úveru, alebo iných zdrojov a či to bude za rok, alebo dva,“ povedal pred časom Dvonč.

Čítajte tiež:

Dobrá správa pre rodiny s deťmi: Mesto sa chce pustiť do opráv ihrísk

Hľadajte skrýše a vyhrajte: V Nitre sa rozbehne ďalší ročník Nitracaching

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM