Lucia Šútorová Futbal

Modernizácia futbalového štadióna: Pribudne umelý trávnik aj osvetlenie

Výborná správa nielen pre nadšencov futbalu. Na jednom z nitrianskych futbalových štadiónov prebehne veľká modernizácia. Na realizáciu projektu schválilo dotáciu mesto Nitra a Slovenský futbalový zväz.

Ilustračný obrázok k článku Modernizácia futbalového štadióna: Pribudne umelý trávnik aj osvetlenie
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Mestskí poslanci schválili na marcovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva návrh na realizáciu projektu výstavby futbalových ihrísk s umelou trávou – Revitalizácia futbalového ihriska ČFK Klokočina na Golianovej ulici. „Plocha existujúceho ihriska s rozmermi 65 × 95 m je trávnatá, nové ihrisko s umelou trávou s rozmermi 68 × 105m bude situované na ploche terajšieho ihriska, celkový rozmer zatrávnenia je 111 × 72m + plocha pred striedačkami 54,7×4,0m,“uvádza sa v oznámení o začatí stavebného konania.

Projekt podporí aj mesto Nitra

Ako nás informoval prezident ČFK Jozef Slíž, čiastkou 250 000 eur prispeje na projekt mesto Nitra a sumou 100 000 eur Slovenský futbalový zväz. „Financií nie je veľa, budeme sa to preto snažiť realizovať zároveň s projektom futbalového štiadióna FC Nitra,“ povedal prezident klubu Jozef Slíž.

Umelý trávnik a osvetlenie

Ako ďalej uviedol prezident futbalového klubu, hlavnou motiváciou je urobiť ihrisko kde by mohli tráviť čas najmä deti. „Bude sa spevňovať povrch, na ktorý bude položený umelý trávnik. Z poskytnutých finančných prostriedkov chceme spraviť aj umelé osvetlenie,“ informoval nás Jozef Slíž. Podľa popisu vonkajšieho osvetlenia uvedenom v oznámení bude pozostávať zo štyroch výškových osvetľovacích stožiarov.

Verejné obstarávanie

Na projekt výstavby futbalového ihriska ČFK momentálne beží verejné obstarávanie. Ako nás informoval Peter Pillaj z Nitrianskej investičnej spoločnosti projekt je v obehu a čaká sa na povolenia úradov.

Môže vás zaujímať:

VIZUALIZÁCIE pripravovanej podoby futbalového štadióna: S prácami by sa malo začať už po sezóne

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie