Lucia Lauková Krimi

Mladú ženu (19) mali v Nitre nútiť k prostitúcii: Obvineným hrozí väzenie

Polícia obvinila muža a ženu, ktorí mali nútiť 19-ročné dievča k prostitúcii. Prípad vyšetruje národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii ako zločin obchodovania s ľuďmi.

Ilustračný obrázok k článku Mladú ženu (19) mali v Nitre nútiť k prostitúcii: Obvineným hrozí väzenie
Zdroj: TASR

Polícia obvinila 34-ročnú ženu a 38-ročného muža, ktorí mali nútiť 19-ročnú ženu k prostitúcii. Hrozí im za to trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Ako TASR informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, obvinení sú stíhaní vo väzbe.

„Mladá žena bola denne nútená k prostitúcii na rôznych odľahlých miestach v Levickom okrese v autách a neskôr aj na ulici v Nitre a v Bratislave. Obvinení ju sledovali z vozidla, prípadne ju kontrolovali cez mobil. Mala zakázaný akýkoľvek kontakt s ľuďmi mimo prostitúcie,“ opisuje Slivka. Poslušnosť si podľa neho mali obvinení vynucovať násilím.

Podľa informácií polície mala minulý rok Lívia L. zlákať poškodenú do svojho domu v okrese Levice na pomocné práce v domácnosti. Ďalší obvinený Erik Š. mal mladej žene na internete založiť profil s jej fotkami v spodnej bielizni. Prípad vyšetruje národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii ako zločin obchodovania s ľuďmi.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM