Mladíci mali kradnúť v obchode v centre Nitry: Ďaleko nezašli, FOTO

Z nákupov mali mladíci odísť s tovarom, ale bez zaplatenia. Podľa mestskej polície nešlo, v ich prípade, o prvý takýto delikt.

Lucia Šútorová

Príslušník na operačnom pracovisku mestskej polície v Nitre prijal minulý týždeň oznam o krádeži tovaru v predajni odevu na Štefánikovej triede. Ako uvádza mestská polícia na svojom webe, podozrivých, ktorí unikali z miesta činu, spozoroval operátor kamerového systému. Ich pohyb hlásil vyslanej hliadke.

„Mestskí policajti oboch podozrivých mužov zadržali na Štúrovej ulici a predviedli ich na útvar mestskej polície za účelom zistenia totožnosti,“ píše MsP v Nitre.

Podľa zistení mestskej polície pochádzajú podozriví, šestnásť a sedemnásťročný mladiství muži, z mestskej časti Dražovce a Kalvárie. V minulosti už mali byť za podobný delikt v riešení polície.

„Týmto ich súčasný skutok bol z priestupku prekvalifikovaný, keďže vykazoval známky trestného činu v zmysle Trestného zákona. Hliadka mestskej polície zadržaným odňala odcudzené veci, ktoré mali pri sebe a obaja podozriví boli predvedení a odovzdaní na obvodnom oddelení PZ SR,“ dodala mestská polícia na svojom webe.

Zdroj: Dnes24.sk