Lucia Lauková Šport

Mladí karatisti v Nitre: Bojovali o postup na majstrovstvá SR a Európy

V Mestskej hale na Klokočine sa konalo posledné kolo Slovenského pohára juniorov a kadetov. Súťaž bola nominačná na majstrovstvá Slovenskej republika a Európy.

Ilustračný obrázok k článku Mladí karatisti v Nitre: Bojovali o postup na majstrovstvá SR a Európy
Zdroj: Dušana Čierna

V nedeľu 20. novembra sa v nitrianskej športovej hale na Klokočine konalo posledné kolo Slovenského pohára kadetov a junior. Súťaž bola nominačná na majstrovstvá Slovenskej republika a zároveň aj na Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov, ktoré sa uskutočnia začiatkom februára v Sofii (Bulharsko). Informovala nás Dušana Čierna zo športovej školy karate.

Želiezko v ohni mala aj Nitra

Medzi kadetkami mala svoju reprezentantku aj Nitra. O miestenku na MSR a nomináciu na Európsky šampionát bojovala Nina Hlavačková (Kachi Nitra) s Vandou Vaňvovou a Nikolou Jakubechovou. Víťazkou v kategórii Kata kadetky 14 až 15 rokov sa stala 15-ročná Vanda Vaňová z Prievidze. V juniorskej kategórii zvíťazila Ema Brázdová. Zlaté trio doplnila jasnými víťazstvami 5:0 Ľudmila Bačíková.

Ako prezradila Dušana Čierna v silno obsadenej kategórii mladších kadetov sa presadil Lukáš Samuel Loch, keď v kata o bronz porazil Adama Štelcla (UPJS Košice). V kumite mu finále uniklo len o vlások a nakoniec skončil v hmotnostnej kategórii do 45 kg rovnako bronzový.

Matej Kocian, ktorý skončil v hmotnostnej kategórii do 40 kg rovnako tretí. Dve bronzové medaile si medzi staršími juniormi do 67 kg vybojoval Tomáš Kubala. Medzi juniormi do 76 kg sa o bronz pekným výkonom postaral Adrián Kožuch.