Samospráva

Mesto podporí obnovu Kalvárie: Z rozpočtu vyčlenilo sumu 25-tisíc eur

Na Kalvárii v Nitre prebieha rozsiahla rekonštrukcia kaplniek zastavení krížovej cesty. Ďalšiu etapu obnovy podporí aj mesto.

Ilustračný obrázok k článku Mesto podporí obnovu Kalvárie: Z rozpočtu vyčlenilo sumu 25-tisíc eur
6
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Mesto Nitra podporí zo svojho tohtoročného rozpočtu druhú etapu obnovy kalvárie. Suma 25 000 eur je určená na obnovu a reštaurovanie fasády a všetkých súčastí Kaplnky Božieho hrobu, informovala radnica.

Práce napredujú

Obnovu kalvárie iniciuje Rímskokatolícka cirkev Farnosť Nitra – Kalvária. Jej cieľom je rekonštruovať zastavenia krížovej cesty, kostol a zveľadenie areálu kalvárie.

Iniciatíva má za sebou prvú etapu, pred sebou ďalšie dve. Ukončená je rekonštrukcia kaplniek zastavení krížovej cesty, Kaplniek sv. Anny a Najsvätejšej Trojice.

Pribudne osvetlenie

V parku oproti kostola bol vybudovaný nový modlitbový areál zasvätený Guadalupskej Panne Márii. V tomto roku budú práce pokračovať rekonštrukciou fasády Kostola nanebovzatia Panny Márie a Kaplnky Božieho hrobu.

V rámci tretej etapy rekonštrukčných prác by mali byť v budúcnosti osvetlené reliéfy kaplniek a nainštalované exteriérové osvetlenie Kaplnky Božieho hrobu. Obnovená by mala byť aj jej interiérová výzdoba.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Rekonštrukcia kaplniek na nitrianskej Kalvárii
6
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM