Rôzne

Máte radi farby jesene? TIPY na najkrajšie výhľady z obľúbených rozhľadní

Nitriansky región je bohatý na rozhľadne a vyhliadkové veže. Jeseň je ideálnym časom na ich návštevu.

Ilustračný obrázok k článku Máte radi farby jesene? TIPY na najkrajšie výhľady z obľúbených rozhľadní
20
Galéria

Rozhľadňa Radošinka

Výhľady na Malé Karpaty, Považský Inovec, Tribečské pohorie a Strážovské vrchy ponúka rozhľadňa Radošinka, ktorá bola postavená na hranici katastrov obcí Nové Sady, Čab a Šurianky. Projekt za takmer 30 000 eur bol ukončený v roku 2014 a je výsledkom spolupráce 30 obcí združených v Mikroregióne Radošinka. „Tento jedinečný prvok prilákal do krajiny mnohých turistov zblízka i zďaleka. Výhodou je aj to, že výlet k rozhľadni si môžu dovoliť aj rodiny s malými deťmi, pretože sa až takmer k nej dá dostať autom,“ uviedla pred časom starostka obce Silvia Halvoníková.

Známa aj vo svete

Iba pár kilometrov vzdušnou čiarou sa nachádza vyhliadková veža, ktorú na kopci Hôrka nad obcou Podhorany postavili v roku 2011. Je z nej výhľad na pohorie Tribeč i na údolie rieky Nitra. Ak sú priaznivé podmienky, je možné vidieť aj Považský Inovec i hrebene Malých Karpát.

„Prichádza sem veľké množstvo návštevníkov z blízkeho aj ďalekého okolia. Svedčí o tom kniha návštev uložená v schránke na rozhľadni. Milo nás prekvapuje množstvo zápisov z Čiech, Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Nemecka, Anglicka a dokonca z ďalekej Argentíny a Austrálie,“ uviedol jeden z iniciátorov projektu Zoltán Fülöp.

Na vrchu Marhát

V pohorí Považského Inovca sa nad obcou Nitrianska Blatnica týči vrch Marhát. V roku 2008 bola na jeho vrchole vybudovaná 17 metrov vysoká rozhľadňa.

Je z nej výhľad do troch krajov, Nitrianskeho, Trnavského a Bratislavského.

Turisti z nej uvidia okrem masívu Považského Inovca aj pohoria Tribeč, Vtáčnik, Biele Karpaty i viaceré mestá, napríklad Nitru, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou či Nováky. Prístupná je z viacerých strán, z obce Nitrianska Blatnica k nej vedie aj cyklotrasa.

Vedeli ste, že v našom kraji nájdete aj obriu lavičku? Ďalšie TIPY nájdete na druhej strane!

Rozhľadne v okolí

TIP na výlet: Rozhľadňa nad obcou Skýcov
20
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM