Májové podujatia v Nitre: TOP 10 akcií, ktoré zažijeme pod Zoborom

Urobte si plány s veľkým prehľadom zaujímavých akcií pod Zoborom. Pozrite sa, čo všetko prinesie máj v našom meste.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Májové podujatia v Nitre: TOP 10 akcií, ktoré zažijeme pod Zoborom
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Otvorenie návštevníckej sezóny v SPM

1. mája od 13.00 do 17.00 h, Slovenské poľnohospodár­ske múzeum

Brány múzea sa otvoria o 13. hodine. Program odštartuje slávnostným odomknutím Nitrianskej poľnej železnice a krstom nového vagóna. Nebude chýbať prvá jazda sezóny.

Medzinárodný zraz veteránov

4. až 6. mája v obci Cabaj-Čápor

Veteran Car-Club Nitra organizuje už v poradí 27. ročník Nitrianskeho Medzinárodného zrazu historických vozidiel. Stretnutie sa bude konať v areáli penziónu Salaš Cabaj.

Udelenie kráľovských výsad mestu Nitra

8. mája od 13.00 do 18.00 h, Nitriansky hrad

Historická atmosféra Aktu udelenia kráľovských výsad, šermiarske vystúpenia, historické hry, streľba z dela, letové ukážky dravcov, dobová hudba.

Noc múzeí a galérií v Nitre

19. mája, múzeá a galérie v Nitre

Podujatie odkrýva tajomstvá skryté pred zrakmi verejnosti. Čakajú vás nočné prehliadky expozícií aj ukážky reštaurovania. Podujatie je určené pre širokú verejnosť a vstup je voľný. Kompletný program si pozrite TU!

Europa 2 Welcome Summer 2018

18. mája od 17.00 h, Amfiteáter Nitra

V poradí 4. ročník prinesie do Nitry viaceré zvučné mená hudobnej scény na Slovensku. Vystúpia napríklad Ego, Kali, Separ, Strapo, Majself a ďalší.

Amfik Paráda Kandráčovci & Kollárovci

20. mája od 17.00 h, Amfiteáter

Nitriansky amfiteáter ožije v jeden večer koncertom štyroch kapiel. Ako prvá vystúpi Veselá trojka, nasledovať bude Duo Jamaha, o 19.00 budú na pódiu hrať a spievať Kollárovci a o 20.00 to bude skupina Kandráčovci.

Medzinárodný strojársky veľtrh

od 22. do 25. mája od 9.00 do 18.00 h, Výstavisko Agrokomplex

Do Nitry budú v máji mieriť kroky strojárov a milovníkov techniky či technológií. Na Agrokomplexe sa bude konať v poradí 25. ročník medzinárodného veľtrhu strojov, nástrojov, zariadení a technológií.

Noc kostolov

25. mája, nitrianske kostoly, Zoborský kláštor

Svoje brány otvoria počas noci kostoly, kláštory, krypty, veže i kúrie. Nebude chýbať nočná prehliadka Zoborského kláštora.

Nitránsky rínek

26. mája od 9.00 do 21.00 h, Svätoplukovo námestie

Moderný mestský trh – priestor pre šikovných malých remeselníkov, kreatívnych ľudí a mladým umelcom. Tešiť sa môžete na lahodné jedlá a nápoje, krásne veci od remeselníkov, tvorivé dielne, pohybové aktivity a hudobné vystúpenia.

Drumpoint Slovakia

od 31. mája do 2. júna, Svätoplukovo námestie a pešia zóna

Na prelome mesiacov sa začne festivale bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia. V Nitre sa stretnú hudobné telesá nielen zo Slovenska, ale z celej Európy. Spoločne prinesú pod Zobor rytmus a energiu exotických brazílskych bubnov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame