Nikoleta Kováčová Šport Futbal

Lopta spadla Z OBLAKOV! SVETOVÝ úvod futbalového zápasu v NITRE, FOTO+VIDEO

Piatkový finálový zápas Pohára Oblastného futbalového zväzu Nitra malo úvod, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani na prebiehajúcom EURO 2024.

Ilustračný obrázok k článku Lopta spadla Z OBLAKOV! SVETOVÝ úvod futbalového zápasu v NITRE, FOTO+VIDEO
8
Galéria

V piatok podvečer sa na Štadióne pod Zoborom konal finálový zápas Pohára Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Nitra medzi domácim tímom AC Nitra a TJ Družstevník Rišňovce. Keďže organizátori súťaže spojili finále s oslavou 30. výročia založenia ObFZ Nitra, dalo sa očakávať, že to nebude iba taký obyčajný zápas.

Úvod ako z filmu

Najprv zápas malých futbalistov oboch tímov, potom vystúpenie mažoretiek z I. NIMA, hokejisti a ich majstrovský pohár. To bolo predjedlo.

Oboch finalistov aj s rozhodcami priviedli na trávnik Pribina a Mojmír so svojimi bojovníkmi, členovia Dobového spolku Satyros. Potom futbalistom aj divákom predviedol svoje umenie sokol Samo a sokoliar Adam zo Sokoliarskeho dvora Astur.

No a čakalo sa už iba na futbalovú loptu, s ktorou sa mal finálový zápas odohrať.

Najprv sa však na štadióne rozhorela dymovnica. Nie, nedoniesli si ju neposlušní diváci. Mala na hraciu plochu navigovať spomínanú loptu.

Zniesla sa totiž z oblakov z výšky 1500 metrov nad morom rýchlosťou 200 km/h v špeciálnom vreci pod jedným z troch parašutistov zo Skydive Clubu Nitra.

Pohár pre Rišňovce

Pred zápasom veľká šou, v zápase, ktorý sledovalo 1750 divákov, len 2 góly. Do siete AC Nitra sa presne trafil kapitán Rišňoviec Ľuboš Korec, do siete Rišňoviec parádne zamieril hráč AC Nitra Martin Hrebík.

Po 90-minútovom súboji teda nasledovali penalty, v ktorých boli úspešnejší hráči TJ Družstevník Rišňovce a pohár ObFZ Nitra putuje do ich šatne.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Facebook.com/Skydive Club Nitra
Finále Campri Cupu v Nitre
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM