Správy

Krízový štáb opäť zasadal: Mesto sa vracia k niektorým opatreniam z jari

Nitriansky okres je v červenej zóne. Mesto sa rozhodlo vrátiť k niektorým opatrenia z jari tohto roka.

Ilustračný obrázok k článku Krízový štáb opäť zasadal: Mesto sa vracia k niektorým opatreniam z jari
7
Galéria
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Nitra sa po preradení Nitrianskeho okresu do červenej zóny vrátilo k niektorých opatreniam z jari tohto roka. „Tak ako počas prvej vlny pandémie je našou prvoradou povinnosťou chrániť najzraniteľnejšie skupiny obyvateľstva, hlavne seniorov. Preventívne sme vydali zákaz návštev v zariadení na Zobore, no hľadáme možnosti, ako vytvoriť bezpečný priestor pre návštevy v skrátenom režime,” povedal primátor Marek Hattas.

Rušia podujatia

Samospráva až do odvolania ruší všetky radnicou organizované podujatia pre seniorov a stretnutia so seniormi. Vzhľadom k počtu klientov sú úplne zakázané aj aktivity v denných centrách na Baničovej ulici a v Olympii.

„Pozitívne je, že žiadny zo zamestnancov v sociálnych službách nie je v karanténe, ani pozitívny,“ skonštatoval Hattas.

Mesto tiež na základe odporučenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) pristúpilo k zníženiu maximálneho počtu osôb v mestských objektoch určených na prenájom pre kultúrne a spoločenské aktivity.

“Podobným spôsobom upravujeme možnosť prenájmu telocviční v školských areáloch, v závislosti od rizikového zaradenia danej školy. Samotný mestský úrad zatiaľ pracuje v bežnom režime a všetky služby sú prístupné občanom ako doteraz, vrátane svadieb a vítania detí,” uviedol podpredseda krízového štábu a viceprimátor Nitry Daniel Balko. Z dôvodu zníženia rizika šírenia nákazy mesto až do odvolania zrušilo možnosť prenajímať zasadačky na mestskom úrade.

Stopka pre rodičov

Všetky základné a materské školy v Nitre sú momentálne otvorené a majú vypracované krízové plány. Dôležitým obmedzením je, že rodičia nesmú ísť do interiéru školy.

Na všetkých školách sú zriadené izolačné miestnosti, personál používa ochranné štíty a žiaci patričné ochranné prostriedky.

Krízový štáb sa na svojom zasadnutí v stredu (16. 9.) venoval aj kontrole dodržiavania opatrení súvisiacich s obmedzeniami konania hromadných podujatí po 23. hodine. Mestská polícia konzultovala svoj postup priamo s RÚVZ. V nočných hodinách sú zakázané len hromadné podujatia, podniky ostávajú otvorené s povinnosťou nevpustiť do objektov návštevníkov bez rúšok a dodržiavať všetky vyhlásené hygienické nariadenia pre gastro prevádzky.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Veľkokapacitné odberové miesto na Covid-19 v Nitre
7
Galéria
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie