Správy

Študenti zo zahraničia už nebudú môcť stráviť karanténu na internátoch UKF

Nitrianska univerzita upozornila zahraničných študentov. Karanténu už nebudú môcť stráviť na internátoch UKF.

Ilustračný obrázok k článku Študenti zo zahraničia už nebudú môcť stráviť karanténu na internátoch UKF
6
Galéria
Zdroj: TASR

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre už neumožní všetkým zahraničným študentom vykonať karanténu v niektorom z jej študentských domovov. Informovalo o tom vedenie univerzity.

Študentom z rizikových krajín, ktorí záväzne potvrdili štúdium na UKF a majú pridelené ubytovanie na internáte, ponúka univerzita možnosť karanténneho pobytu v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, ktoré patrí Slovenskej technickej univerzite v Bratislave.

„V prípade, že študenti nevyužijú možnosť karantény v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, je potrebné, aby si ju zabezpečili individuálne. Upozorňujeme, že všetky výdavky v súvislosti s karanténnym pobytom si platia sami. Vykonanie testu v čase karantény je pre študenta bezplatné,“ pripomína univerzita.

UKF okrem toho upozornila všetkých zahraničných študentov, že pri nástupe na ubytovanie v internáte sú povinní preukázať sa platným COVID testom vykonaným na Slovensku.

„Zahraniční študenti, ktorí sa bez prerušenia nachádzali na našom území a nepricestovali z rizikových krajín, musia pri nástupe na ubytovanie preukázať, že sa zdržiavali v Slovenskej republike dlhšie ako 14 dní,“ uvádza sa v inštrukciách, ktoré zverejnila UKF.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Internát Zobor slúži ako karanténne stredisko pre repatriantov
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie