Lucia Lauková Správy

Kraj vyčlenil na nedokončené investície viac ako 300 000 eur: TIETO objekty získali financie

Kraj rozhodol kam investuje časť svojho rozpočtu. Potrebné financie pôjdu na nedokončené investície, ktoré začal realizovať ešte v minulom roku.

Ilustračný obrázok k článku Kraj vyčlenil na nedokončené investície viac ako 300 000 eur: TIETO objekty získali financie
Foto: Rastislav Búgel

Župný dom

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vyčlenil zo svojho rozpočtu viac ako 300 000 eur na dokončenie investícií, ktoré začal realizovať ešte v priebehu minulého roka. Sú medzi nimi aj financie vyčlenené na prípravu rekonštrukcie viacerých častí Župného domu. Suma 30 000 eur sa investuje do prípravy rekonštrukcie bloku D, ďalších 12 000 eur je určených na reštaurátorský prieskum a návrh odbornej obnovy 26 miestností v bloku C Župného domu, v ktorom dnes sídli časť Úradu NSK a Nitrianska galéria.

Investuje aj do strednej školy

NSK chce okrem toho pokračovať aj v rekonštrukcii Spojenej školy v Šali, na ktorú vyčlenil sumu 2 500 eur určených na stavebné úpravy okien a vstupných dverí. Do zníženia energetickej náročnosti budovy Strednej odbornej školy Nábrežie mládeže v Nitre chce kraj investovať 15 000 eur. Sumu takmer 29 000 eur vyčlenil NSK vo svojom rozpočte na rekonštrukciu kanalizácie v Zariadení sociálnych služieb DOMUM v Krškanoch.

Najviac pôjde na rekonštrukciu

Dotáciu na rekonštrukciu tepelného hospodárstva v hodnote vyše 40 000 zase dostane krajská akciová spoločnosť ENERGO-SK. Najvyššou sumou, ktorú NSK vyčlenil na dokončenie začatej investície, je viac ako 182 000 eur. Určená je na rekonštrukciu obvodového plášťa severnej a východnej časti budovy Spojenej školy v Nitre.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM