Aktualizované Lucia Šútorová Správy

Koronavírus: Pre podozrenie uzavreli ulicu v Nitre, vyše 20 ľudí je v karanténe

Na ulici sú nepretržite hliadky štátnej aj mestskej polície. Dvoch ľudí testujú na ochorenie Covid-19.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Pre podozrenie uzavreli ulicu v Nitre, vyše 20 ľudí je v karanténe
12
Galéria

Borová ulica v Nitre je uzavretá. Potvrdil to hovorca mesta Tomáš Holúbek. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre nariadil kvôli podozreniu na koronavírus otestovať dvoch ľudí z Borovej ulice.

„Ide o dcéru pána, u ktorého bol potvrdený Covid 19 a testovaný je aj jej partner,“ prezradil hovorca mesta Nitra.

V lokalite podľa radnice nepretržite poskytujú podporu asistenti podpory zdravia z organizácie Zdravé regióny, mestská polícia a Miestna občianska poriadková služba v súčinnosti s policajným zborom.

„Hliadkuje sa v 24-hodinových intervaloch bez opustenia priestoru a zabezpečuje sa tak i dodržiavanie karanténnych opatrení pre 23 obyvateľov, ktorí majú povinnosť domácej karantény,“ uistil hovorca Tomáš Holúbek.

„Na zabezpečovaní dodržiavania karanténnych opatrení sa podieľajú okrem Policajného zboru aj príslušníci MsP Nitra a vojaci OS SR. Výkon služby je zabezpečovaný celkovo šiestimi príslušníkmi týchto zložiek,“ potvrdila hovorkyňa nitrianskej polície Renáta Čuháková.

Situácia je podľa mesta aktuálne stabilizovaná. „Intenzívne sa o situácii komunikuje ako s miestnym vajdom, tak s RÚVZ aj ďalšími subjektmi,“ dodal Tomáš Holúbek, hovorca Nitry.

V iných častiach mesta polícia podľa slov Renáty Čuhákovej takéto opatrenia prijať nemusela. „Nie, zatiaľ v ostatných mestských častiach nie je podozrenie z ochorenia COVID 19,“ povedala Renáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ v Nitre.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Nitrianska nemocnica v čase pandémie
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie