Správy

Koronavírus: Medzi nakazenými je aj profesionálny vojak z Nitry

Na ochorenie COVID-19 bol v utorok (14.4.) pozitívne testovaný jeden príslušník Ozbrojených síl (OS) SR z posádky Nitra.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Medzi nakazenými je aj profesionálny vojak z Nitry
31
Galéria
Zdroj: TASR

V súčasnosti je umiestnený v domácej karanténe spolu so svojou rodinou. Jeho zdravotný stav si nevyžaduje hospitalizáciu. Pôvod nákazy zatiaľ nie je známy. Informoval o tom zástupca hovorcu OS SR Peter Poldruhák.

Dva prípady

Ako doplnil Poldruhák, v rámci rezortu obrany boli doteraz zaznamenané dva prípady nového koronavírusu, u oboch osôb došlo k úplnému vyliečeniu.

Od vyhlásenia mimoriadnej situácie prijali ozbrojené sily množstvo organizačných opatrení na zabránenie šírenia nákazy.

„Jedným z opatrení bolo rozdelenie personálu do troch skupín, s rôznou dobou pohotovosti, s cieľom udržať čo najviac akcieschopného a nasaditeľného personálu v prípade stupňovania krízovej situácie,“ priblížil zástupca hovorcu. Všetky ďalšie kroky a epidemiologické opatrenia sú podľa neho koordinované s Vojenským ústavom hygieny a epidemiológie a Úradom hlavného lekára OS SR.

Množstvo práce

Ozbrojené sily SR plnia naďalej úlohy podľa požiadaviek ústredného krízového štábu, pripomenul Poldruhák.

Vojaci spolu s políciou kontrolujú hraničné priechody, zabezpečujú monitoring karanténnych staníc a nemocníc, odoberajú klinické vzorky v marginalizovaných rómskych komunitách, leteckou a pozemnou technikou prepravujú osoby a zdravotnícky materiál, ale aj zabezpečujú občiansky život a bezpečnosť v uzavretých rómskych komunitách.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM