Správy

Koronavírus: Automobilka darovala nemocniciam v Nitre ochranné pomôcky

Nitrianska automobilka Jaguar Land Rover darovala zdravotníkom vo Fakultnej nemocnici v Nitre a v Špecializovanej nemocnici sv. Svorada Zobor, ktorá sa zameriava na respiračné ochorenia, balíky s ochrannými zdravotnými pomôckami.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Automobilka darovala nemocniciam v Nitre ochranné pomôcky
2
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover

Balíky obsahovali respirátory, špeciálne respirátory s plexisklom a viac ako 500 ochranných overalov. Firma si aj týmto spôsobom uctila zdravotníkov pri príležitosti Dňa lekárov, ktorý od roku 1933 pripadá na 30. marca.

Pracovníci automobilky pripravili sumarizáciu dostupných ochranných pomôcok, ktorých je aktuálne v zdravotníctve nedostatok, po komunikácii so zástupcami Špecializovanej nemocnice sv. Svorada.

„Našich zamestnancov, ktorí sú aktuálne doma, alebo pracujú z domu, sme zároveň vyzvali, aby pomohli s darovaním krvi, ak im to ich zdravotný stav umožňuje,“ uviedla Miroslava Remenárová, manažérka firemných vzťahov Jaguar Land Rover Slovakia.

Jaguar Land Rover Slovakia obmedzil v rámci proaktívnych opatrení pre zamedzenie šírenia nového koronavírusu výrobu vo svojom nitrianskom závode od 20. marca. Firma zaviedla prácu z domu tam, kde je to možné. V závode aktuálne prebiehajú nevyhnutné dokončovacie práce súvisiace s novým modelom Land Rover Defender a pracujú len tí zamestnanci, ktorí vykonávajú nevyhnutné prevádzkové činnosti.

„Všetci pracujúci v závode dostávajú dve ochranné rúška na každý deň, pri vstupe je už od minulého týždňa zabezpečené meranie telesnej teploty a v celom areáli sú zabezpečené dôkladné hygienické opatrenia, vrátane silnej osvetovej kampane,“ potvrdila Remenárová.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Automobilka darovala nemocniciam v Nitre ochranné pomôcky
2
Galéria
Zdroj: Jaguar Land Rover
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM