Lucia Lauková Správy

Intenzívny lejak môže spôsobiť POVODEŇ: Výstraha platí aj pre Nitriansky kraj

Hladiny riek stúpajú. Takmer pre celý Nitriansky kraj je vydaná výstraha pred povodňou z trvalého dažďa.

Ilustračný obrázok k článku Intenzívny lejak môže spôsobiť POVODEŇ: Výstraha platí aj pre Nitriansky kraj
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Intenzívne zrážky spojené s hlbokou tlakovou nížou spôsobia vzostup vodných hladín. Upozorňuje na to SHMÚ, ktorý zároveň vydal aj výstrahu 1. stupňa pred povodňou z trvalého dažďa.

Povodeň hrozí vo všetkých okresoch Nitrianskeho kraja s výnimkou okresu Topoľčany. Výstraha platí až do večerných hodín.

„Nakoľko sme aj v predchádzajúcich dňoch zaznamenali zrážkovú činnosť na väčšine územia, povodia sú do značnej miery nasýtené. Vzhľadom na spadnuté a ďalšie predpovedané vysoké úhrny počas dnešného dňa očakávame v povodiach zasiahnutých výdatnými zrážkami výrazný vzostup vodných hladín aj s možnosťou prekročenia stupňov povodňovej aktivity. Ide najmä o povodie Nitry, Žitavy, Hrona, Ipľa, Slanej, Bodvy a povodia na krajnom východe Slovenska,“ konštatuje SHMÚ.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM