Hrozný pohľad: Neďaleko Nitry našli 14 uhynutých myšiakov hôrnych

Prípady uhynutých dravcov v okrese Nitra a okolí nemajú konca. Nitrianski policajti prijali oznámenie o ďalšom hrozivom náleze

Lucia Šútorová

Ďalší prípad úhynu dravcov bol polícii ohlásený vo štvrtok 29. marca. Mŕtve jedince našli pri obci Kolíňany. „Okolo desiatej hodiny prijali nitrianski policajti na tiesňovej linke 158 oznámenie o ďalšom hrozivom náleze uhynutých dravcov. Najskôr sa hovorilo o piatich kusoch myšiaka hôrneho. Po príchode polície na miesto nálezu sa však toto číslo vyšplhalo na 14 ( myšiakov hôrnych),“ informovala nás nitrianska policajná hovorkyňa, Renáta Čuháková.

Podľa slov policajnej hovorkyne bol na miesto privolaný, okrem vyšetrovateľa PZ a kriminalistov, aj kriminalistický technik. „Obhliadkou miesta nálezu začína vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci pre trestné činy nedovolenej výroby a držania jadrových materiálov, rádioaktívnych látok, vysoko rizikových chemických látok a vysoko rizikových biologických agensov a toxínov, pytliactva a porušovania ochrany rastlín a živočíchov,“ povedala hovorkyňa KR PZ v Nitre, Renáta Čuháková.

„Za tieto trestné činy hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 1 až 6 rokov,“ dodala krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Upozornenie: Fotografie v priloženej galérii nie sú vhodné pre citlivé osoby!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame