Lucia Lauková Šport Futbal

Hráči FC Nitra nestačili na Žilinu: Pod Zobor sa vrátili bez bodu, FOTO

Nitra víťaznú sériu zápasov mužstvu zo Žiliny neprekazila. Radostné ovácie z triumfu ostali na lavičkách domáceho družstva.

Ilustračný obrázok k článku Hráči FC Nitra nestačili na Žilinu: Pod Zobor sa vrátili bez bodu, FOTO
5

Futbalisti Žiliny zvíťazili v sobotu v 5. kole Fortuna ligy doma nad Nitrou 3:0. V lige sú tak stále stopercentní.

Žilinčania si proti Nitre vytvorili od úvodu tlak, ktorý v 8. min. takmer pretavil do úvodného gólu Minárik, ale Šípoš jeho hlavičku končekmi prstov vytlačil von. V 17. min to však domácim už vyšlo, Bernát si narazil pred 16-tkou s Boženíkom, prvú strelu mu síce ešte hostia zblokovali, no Bernát sa z opakovaného pokusu nemýlil a krížnou strelou prekonal Šípoša. Hostia sa veľmi pred Holecom nevyskytovali a keď to skúšali, tak iba z diaľky a nepresne. Žilinčania kombinačne dominovali a v 30. min sa do streleckej listiny takmer zapísal Diaz, keď jeho pokus skonči vedľa Šípošovej brány. O päť minút to však šošonom vyšlo, Diaz centroval z ľavej strany, loptu nedostali do brány Boženík ani Jánošík, ale Bernát už áno a svojím piatym tohtosezónnym gólom zvýšil na 2:0. Päť minút pred prestávkou mal šancu Boženík šancu zraziť Nitranov definitívne na kolená, ale pálil nad bránu hostí. Tí sa v 43. min síce presadili gólovo, no z ofsajdovej pozície, a tak sa skóre nemenilo.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Žilina bola aj v druhom polčase herne oproti Nitre na vyššom leveli, ale gólovo jej to tak už nesypalo. Veľké penzum práce v útoku odviedol Boženík, ale v zakončení mal viackrát aj menej šťastia, ako by si zaslúžil. V 67. min kopali domáci priamy kop, k lopte sa postavil Káčer, ale najskôr trafil múr a z opakovanej strely mu nedovolil skórovať Šípoš. Ďalšie dve tutovky spálil potom Boženík a v 77. min sa pripomenuli aj hostia, ale nenápadnú a nebezpečnú loptu pred bránu Holec vyrazil do bezpečia a o chvíľu si podobne poradil s ďalšou nebezpečnou situáciou zo strany hostí. V 83. min Káčer výborne vysunul prihrávkou naľavo do šance Ďuriša, ktorý ľavačkou nedal Šípošovi šancu a zvýšil na 3:0. Zápas sa potom dohrával za oslavného skandovania divákov, pri ktorom ešte Boženík nastrelil brvno a spálil ďalšiu šancu a Žilinčania tak stále kráčajú súťažou bez straty bodu.

MŠK Žilina – FC Nitra 3:0 (2:0)

Góly: 17. a 35. Bernát, 83. Ďuriš. Rozhodovali: Kráľovič – Pozor, Borsányi, ŽK: Diaz – Podhorin, Farkaš, 2661 divákov.

Žilina: Holec – Tomič, Minárik, Králik, Sluka – Diaz (78. Anang) – Káčer, Bernát (85. Myslovič) – Jánošík (66. Ďuriš), Boženík, Demiri

Nitra: Šípoš – Kuník (83. Elexa), Podhorin, Farkaš, Magda – Faško – Šefčík, Gatarič, Vrábel (69. Tancík), Šurnovský (56. Guláš) – Ristovski

Jaroslav Kentoš, tréner Žiliny: „Zápas sme zvládli, najmä po mentálnej stránke to bolo náročné, pretože po štyroch výhrach v lige zvykne mladé mužstvo väčšinou podceniť veci. Pozitívne sme však využili pohárový duel v Lipanoch, ktorý bol pre nás dobrým mementom v tom, že ak nie sme dostatočne koncentrovaní na zápas, dostávame sa do problémov. Celý zápas sme boli kombinačnejší a lepší, vytvorili sme si šance a dali sme veľa gólov. Teším sa aj z toho, že výkon mal počas celého zápasu akú-takú úroveň. Čaká nás ťažká práca a nie preto, že máme za súpera Slovan. Uvidíme, čo spraví s naším mužstvom päť výhier v rade, ale dúfam, že to zvládneme.“

Marián Süttö, tréner Nitry: „Domáci sú v pohode a bolo to vidieť na ich pohybe. Chutil im futbal a my sme im to naším prístupom uľahčovali. Chceli sme sa prezentovať určite inak. Domáci ovládli hru, mali zopár šancí, ktoré využili. Ak chceme uspieť u takého súpera, ako je Žilina, musíme dať z dvoch – troch pološancí aspoň jeden kontaktný gól, aby súper znervóznel, no to sa nám nepodarilo. Pre našich mladých hráčov je to veľká škola, ale škola má tiež svoje pravidlá. Musíme sa s chlapcami porozprávať, pretože dostať v 18-tich šancu v lige a nevážiť si to, je rana pod pás. Niektoré výkony, nemyslím tým herné, boli sotva na 30-tich percentách. Musíme si to rozobrať a pripraviť sa na ďalšieho súpera.“