Hospic v Nitre otvoril brány: Približuje svoju činnosti verejnosti, VIDEO

Pri príležitosti Svetového dňa hospicovej a paliatívnej starostlivosti a Európskeho týždňa boja proti bolesti otvoril svoje brány aj Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre.

Lucia Šútorová

Priblížiť širokej verejnosti starostlivosť o chorých je hlavným cieľom dňa otvorených dverí, ktorý organizuje Diecézna charita v Hospici – dome pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre. Podujatie sa koná v stredu 17. októbra pri príležitosti Svetového dňa hospicovej a paliatívnej starostlivosti a Európskeho týždňa boja proti bolesti.

Charita chce podujatím vyzvať verejnosť na aktívny postoj pri vytváraní dôstojných podmienok pre ľudí v záverečnom štádiu života. „Propagáciou hospicovej starostlivosti chceme podnietiť ľudí k solidarite, odhodeniu predsudkov a strachu zo staroby a choroby. Radi by sme tiež u verejnosti vzbudili záujem o dobrovoľnícku činnosť a postavili tak symbolický most medzi svetom chorých a svetom zdravých ľudí,“ uviedla Mária Šoóšová z Diecéznej charity Nitra.

Ako pripomenula, charita sa v Nitre venuje hospicovej starostlivosti už od roku 1998, Hospic – dom pokoja a zmieru u Bernadetky s kapacitou 15 lôžok bol do prevádzky uvedený v roku 2007. „Ide o neštátne zdravotnícke zariadenie. Myšlienka hospicu vychádza z úcty k životu a k človeku. Starostlivosť v ňom je určená pre pacientov v záverečnom štádiu ich ochorenia. Hospic chorému garantuje, že nebude trpieť neznesiteľnou bolesťou, za všetkých okolností bude rešpektovaná jeho ľudská dôstojnosť a v posledných chvíľach života nezostane osamotený,“ doplnila Šoóšová.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR