Lucia Lauková Rôzne Správy

Horúca novinka z dielne Horkýže Slíže: Fanúšikov potešili novým VIDEOKLIPOM

Nitrianska kapela je na hudobnej scéne stálicou, ktorá na fanúšikov nezabúda. K piesni z posledného albumu natočila videoklip.

Zdroj: YouTube.com

Kapela Horkýže Slíže oslávi tento rok už svoje 28. narodeniny. Svoju fanúšikovskú základňu si hudobníci stále upevňujú najmä prostredníctvom koncertov.

Zatiaľ posledný album Pustite Karola vydala kapela v roku 2017. V stredu (26. februára) večer uzrel svetlo sveta nový videoklip. V priebehu dvoch dní má novinka vyše 80-tisíc zhliadnutí.

Kapela videoklip natočila k piesni „Keď budeš na compe“. Rovnaký názov dostalo aj jarné turné, ktoré štartuje 5. marca v Prahe

O réžiu videoklipu sa postaral Tomáš Krejčí, scenár napísal Marek Matoušek, za kamerou a strihom stála Nina Ščamborová a produkciu mala na starosti Kamila Šulíková.

V rámci jarného turné čaká Horkýže Slíže 11 koncertov v susedných Čechách. Tešiť sa môžu aj fanúšikovia na Slovensku. Zoznam koncertov zverejňuje kapela aj na svojej FB stránke.

Skupina roka

V roku 2018 a 2019 Zväz autorov a interpretov populárnej hudby (ZAI) udelil Horkýže Slíže titul skupina roka. Túto formáciu založili v novembri 1992 v Nitre Peter Kuko Hrivňák a Mário Sabo. Vydali jedenásť štúdiových albumov, v októbri 2018 vyšiel v reedícii box s prvými štyrmi platňami, sú nimi Jeden slíž, V rámci oného, Vo štvorici po opici a Ja chaču tebja.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM