Hokejisti Nitry potešili fanúšikov: Doma si poradili s Prešovom

Záver týždňa patril pod Zoborom ligovému hokeju. Na nitriansky ľad pricestoval súper z východu Slovenska.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti Nitry potešili fanúšikov: Doma si poradili s Prešovom
40

Hokejisti HK Nitra zdolali v nedeľňajšom dueli 8. kola Tipos extraligy na domácom ľade HC MV Transport Prešov 4:3. Hosťom sa podarilo zmazať dvojgólové manko, no v 52. minúte rozhodol o triumfe domácich premiérovým gólom v sezóne Phil Knies. Prešovu nestačili ani tri body Maxa Gerlacha (1+2).

Hlasy trénerov (zdroj Hokejportal.net):

Normuds Sejejs (Nitra): „Dobrý a bojovný zápas. Som rád, že sme konečne dali viac ako dva góly. V celom zápase sme boli lepší, ale dostali sme dva lacné góly po našich chybách, aké nemôžeme dostávať.

Dušan Brincko (Prešov): „Čakali sme úvodný nápor Nitry, čo sa aj potvrdilo. Dostali sme iba jeden gól. Druhá tretina bola vyrovnanejšia, no urobili sme chyby, z ktorých súper dal ďalšie góly. Podarilo sa nám vyrovnať, ale v tretej tretine nás opäť začali tlačiť a nezvládli sme to. Zlým odrazom sa puk vrátil do našej tretiny a pretlačili nás pred bránou. Je to veľká škoda, Nitra bola možno trochu lepšia, ale bod sme si zaslúžili.“

HK Nitra – HC MV Transport Prešov 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Góly: 15. Erkamps (Donaghey, Sýkora), 22. Buncis (Krivošík), 27. Gajdoš (Holešinský, Buncis), 53. Knies (Lacka, Mezei) – 21. Sýkora (Gerlach, Rajnoha), 28. Higgins (Gerlach, Šimek), 38. Gerlach (Rajnoha, Sýkora). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Durmis, Haringa, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1877 divákov.

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, Erkamps, Donaghey, Švarný, Gajdoš, Pupák – Holešinský, Buncis, Solenský – Knies, A. Sýkora, Lacka – Tvrdoň, Myklucha, Krivošík – R. Varga, Šramaty, Volko – Molnár

Prešov: Rabčan – D. Jendroľ, Turan, Rajnoha, Higgins, Nátny, Giles, Ľalík – Neuls, Šimun, J. Sýkora – Nauš, Šimek, Gerlach – Martin, Giduckis, Žilka – Krajč, Klíma, K. Jendroľ