Nitra získala cenné body: Uspela na ľade v Michalovciach, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 v zápase 22. kola Tipos extraligy. Hostia si víťazstvom upevnili priebežnú 2. priečku, Michalovce sú naďalej na 8. mieste.

Ilustračný obrázok k článku Nitra získala cenné body: Uspela na ľade v Michalovciach, FOTO
8
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej a spokojnejší boli po nej hostia. Tí sa v 9. minúte dostali k prvej presilovke, v ktorej Šťastný zužitkoval prihrávku Lantošiho – 1:0. Tímy si dávali pozor na defenzívu a v ďalších minútach prvej tretiny nemali brankári veľa práce.

Michalovčania vstúpili do druhej časti aktívne, výrazne pridali v ofenzíve a boli aj odmenení. V 24. minúte Török neuspel v sľubnej príležitosti, no krátko na to Chalupa zblízka prekonal Cowleyho – 1:1. V polovici druhej časti mali domáci dve presilovky, v ktorých síce neuspeli, no po nich sa predsa len dočkali gólu. V 37. minúte Galamboš v neprehľadnej situácii dostal puk za brankára Nitry – 2:1. Krátko na to mohli Michalovčania zvýšiť svoj náskok, avšak nevyužili presilovku a po nej pykali. V 40. minúte Kollár pohotovou strelou vyrovnal na 2:2.

Z tretej tretiny uplynulo 32 sekúnd, keď Tvrdoň prekvapil brankára domácich Tomeka a hostia opäť viedli – 3:2. V tretej časti pribudlo vylúčených, ale skóre sa počas trestov nezmenilo. Domáci v závere skúsili hru so šiestimi hráči, no v nej uzavrel skóre Slovák – 4:2.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 25. Chalupa (Galamboš, Mihálik), 37. Galamboš (Chalupa) – 10. Šťastný (Lantoši), 40. Kollár (Švarný, Lantoši), 41. Tvrdoň (Hrnka, Slovák), 60. Slovák (Tvrdoň). Rozhodovali: Štefik, Kalina – Janiga, Bogdaň, vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Louis (Mich.) 10 min. OT za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik, Southorn, Ventelä, McCormack, Louis, Zekucia, Ťavoda – Hickmott, Lalancette, Takáč – Regenda, Suja, Erkinjuntti – Šoltés, Mlynarovič, Bartánus – Török, Češík, Chalupa – Galamboš

HK Nitra: Cowley – Cardwell, Mezei, Bodák, Švarný, Zech, Vitáloš, Knižka, Pupák – Hrnka, Slovák, Tvrdoň – Lantoši, Šťastný, Kollár – Žitný, Šiška, A. Sýkora – Minárik, Čaládi, Gubo

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 2:4 v 22. kole