HK Nitra s novou posilou: Pod Zobor sa vracia obranca Jozef Kováčik

Hokejové rady Nitry rozšíri skúsený obranca Jozef Kováčik. Dres HK Nitra nebude obliekať po prvýkrát.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku HK Nitra s novou posilou: Pod Zobor sa vracia obranca Jozef Kováčik
Zdroj: TASR

Vedenie HK Nitra angažovalo skúseného obrancu Jozefa Kováčika. Aktuálny majster českej extraligy sa do najvyššej slovenskej súťaže vracia po šiestich rokoch. Tipsportligista o novej posile informoval na oficiálnej stránke.

Nitru pozná

Kováčik sa vracia do známeho prostredia. V Nitre už odohral tri sezóny v rokoch 2004–2007, pod Zoborom začal aj sezónu 2011/2012, v ktorej neskôr pokračoval v Brne. „Sme veľmi radi, že sa k nám vracia obranca Jožových kvalít. Berieme ho ako domáceho hráča, ktorý už v minulosti odviedol pre Nitru dobré služby. Aj keď mal na stole veľa iných ponúk, dokonca aj finančne lákavejších z našej ligy, rozhodol sa pre návrat do známeho prostredia. Týmto krokom len potvrdil, že aj on má k nášmu klubu vybudovaný vzťah a cíti sa tu ako doma,“ uviedol pre klubovú stránku prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Úspešná bilancia

Jeho menovec Jozef Kováčik uzavrel šesťročné pôsobenie v Brne symbolicky ziskom majstrovského titulu na jar 2017. Celkovo odohral v najvyššej českej súťaži 322 zápasov, v ktorých strelil 35 gólov a pridal 92 asistencií. Okrem českého titulu má už aj slovenský, ktorý získal v roku 2008 ako hráč Slovana Bratislava.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame