Ilustračný obrázok k článku Guľáš, street food aj Jánske vína: TOTO ponúkne posledný júnový VÍKEND v Nitre
Zdroj: Rastislav Búgel

Guľáš, street food aj Jánske vína: TOTO ponúkne posledný júnový VÍKEND v Nitre

Hľadáte tipy na víkend? V Nitre sa otvoria vínne pivnice, variť sa bude guláš a o veľkú párty sa na Svätoplukovom námestí postarajú nitrianski dídžeji.

Kultúra
Kultúra

Guľáš, street food aj Jánske vína: TOTO ponúkne posledný júnový VÍKEND v Nitre

Hľadáte tipy na víkend? V Nitre sa otvoria vínne pivnice, variť sa bude guláš a o veľkú párty sa na Svätoplukovom námestí postarajú nitrianski dídžeji.

Ilustračný obrázok k článku Guľáš, street food aj Jánske vína: TOTO ponúkne posledný júnový VÍKEND v Nitre
Zdroj: Rastislav Búgel

Nitránsky street food fest

do nedele 26. júna, na Svätoplukovom námestí v Nitre

Po pandemickej prestávke sa v Nitre začal tretí ročník Nitránskeho streed food festivalu. Na svoje si prídu milovníci dobrého jedla aj hudby. V sobotu budú súčasťou programu aj Majstrovstvá Slovenska v street workoute. Nitrianske námestie cez víkend roztancujú dídžeji Jay Jay a Dj Ekg.

Nitrawa cup 2022

do nedele 26. júna, vedľajšia hala zimného štadióna a ihrisko na ZŠ Kráľa Svätopluka

Od piatka do nedele bude v Nitre prebiehať veľké hokejbalové zápolenie počas turnaja Nitrawa cup 2022. Hráči sa predstavia v kategóriách U20 a Muži.

Piatok a sobota bude patriť skupinovým zápasom. V nedeľu turnaj vyvrcholí zápasmi štvrťfinále, semifinále, o 3. miesto a finálovým meraním síl. Finále U20 je na programe o 16.00 hodine, finále mužov o 17.00. O hodinu neskôr prebehne vyhodnotenie turnaja. Kompletný rozpis zápasov nájdete TU.

Guláš Cup

sobota, 25. júna od 14.00 Žalár pub

V sobotu sa bude v Žalári súťaži vo varení guláša. Tešiť sa môžete na súťaže a dobrú hudbu, o ktorú sa postará Dodo Kincel. Prvou cenou bude konzum vo výške 100 eur.

Blšák troch blšiek

sobota, 25. júna od 08.00 do 13.00, v Dome Matice slovenskej

Na Dolnočermánskej ulici v Dome Matice slovenskej budete môcť v sobotu nakúpiť za dobré ceny. Okrem oblečenia budú na predaj aj izbové rastlinky.

Exotika Nitra

sobota, 25. júna od 9.00 do 13.00 v Strednej odbornej škole veterinárnej

Podujatie je určené pre chovateľov a rodiny s deťmi. Na výstave, ktorá sa po rokoch vracia do Nitry budete mať možnosť si pozrieť alebo zakúpiť množstvo exotických zvierat.

Čistenie brehov rieky Nitry

sobota, 25. júna od 9.00 do 12.00, zraz na Vodnej ulici

Pôjde sa po trase Ruža, Vodná a Mestský park. Vítaní sú všetci, ktorým záleží na čistote prostredia, v ktorom žijú. Informácie a ochranné pomôcky budú počas dňa k dispozícii priamo na mieste.

Bazár oblečenia: Sedemdesiat sukieň mala vol.14

sobota, 25. júna od 10.00 do 15.00, Sekáč na pešej zóne

Súčasťou bazára bude aj workshop s Igorom Hanečákom. Iniciátor projektu Recyklátor Igor Hanečák ukáže, ako sa dá potlačiť oblečenie linorytom a vdýchnuť mu kus originality. Potrebný je vlastný (ne)nosený kúsok oblečenia – ideálne svetlej farby, napríklad tričko, tielko, mikina, plátená taška a podobne. V prípade nepriazne počasia sa udalosť presúva na najbližší slnečný víkend.

Bezpečne na prázdniny

sobota, 25. júna od 14.00 do 17.00 na dopravnom ihrisku, Chrenová

V sobotu sa bude na Dopravnom ihrisku na Chrenovej konať už v poradí 9. ročník podujatia Bezpečne na prázdniny. Ani tento rok nebudú chýbať ukážky techniky a práce dopravnej a poriadkovej polície, polície, mestskej polície, vojenskej polície, profesionálnych a dobrovoľných hasičov, záchranárov, odťahovej služby, cestnej hliadky, simulácia dopravnej nehody, ukážky práce kynológov, simulátor prevrátenia, animátori a mnoho inej zábavy.

Jánske vína Bita 2022

sobota, 25. júna od 15.00 do 22.00 vo vinohradníckom hone Bita, Dolné Krškany

Milovníci vína sa majú na čo tešiť. V sobotu sa bude konať Deň otvorených pivníc v Dolných Krškanoch. Navštíviť budete môcť 15 pivníc a ochutnať zo 115 vín. Vstupné je 15 eur. Vstupenky sa dajú zakúpiť aj priamo na podujatí.

Ďalšie tipy na víkend pokračujú na druhej strane!

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín