Lucia Šútorová Šport Futbal

Futbalová reprezentácia zavíta do Nitry: Odohrá tu kvalifikačný zápas na ME 2021

Štadión pod Zoborom privíta slovenský reprezentačný výber trénera Adriana Guľu. Sily si zmerajú so súperom z Gruzínska.

Ilustračný obrázok k článku Futbalová reprezentácia zavíta do Nitry: Odohrá tu kvalifikačný zápas na ME 2021
Zdroj: TASR

Slovenskú futbalovú reprezentáciu do 21 rokov čaká v novembri posledný dvojzápas v tomto kalendárnom roku. Zverenci trénera Adriana Guľu nastúpia najskôr 14. novembra o 18.00 h na prípravné stretnutie proti Bielorusku v Senci a následne si o štyri dni neskôr v rovnakom čase zmerajú sily v Nitre v kvalifikačnom zápase ME 2021 s Gruzínskom.

„Zvažovali sme, ako využiť ponuku od Bielorusov. Naša dohoda má isté pravidlá, napríklad, že zápas nemôže byť ďaleko od letiska, keďže na ďalší deň letia z Viedne na Gibraltár. Aj preto hráme v Senci, kde Národné tréningové centrum a jeho zázemie dobre poznáme. Každý zápas má pre nás opodstatnenie. V niektorých prvkoch hry sú Bielorusi podobní Gruzíncom. Verím, že aj to nám pomôže v príprave na kvalifikačný duel s Gruzínskom,“ povedal pre oficiálny web zväzu tréner Guľa.

Zápas pod Zoborom

SR 21 sa v Nitre predstaví prvýkrát od roku 2011, keď tam naposledy privítali v prípravnom dueli Fínsko (2:1). Teraz tam odohrajú duel 2. kvalifikačnej skupiny ME 2021 proti Gruzínsku. Štadión pod Zoborom prešiel v rokoch 2017 a 2018 kompletnou prestavbou v rámci Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov.

„Hovoril som už skôr, že prostredníctvom reprezentácie do 21 rokov chceme ukázať zmodernizované štadióny. Preto sme hrali v Žiari nad Hronom, Žiline a Dunajskej Strede. Teraz sme sa rozhodli aj so Slovenským futbalovým zväzom, že zavítame do Nitry, kde je sympatický štadión, solídna infraštruktúra, veľmi dobrá plocha na aktuálne ročné obdobie,“ ozrejmil Guľa.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Výber do 21 rokov dosiaľ v kvalifikácii podľahol Azerbajdžanu (1:2), Francúzsku (3:5) a z troch bodov sa tešil v Lichtenštajnsku (4:2). „Cieľ proti Gruzínsku je jasný – zvíťaziť. Želám si, aby chlapci zopakovali dobré pasáže zo zápasu s Francúzmi, aby ukázali sebavedomie, odvahu a že výkonnostne napredujú,“ konštatoval lodivod.

Guľa bude musieť pred ďalším zrazom riešiť otáznik na hrote útoku, keďže v zápase s „les Bleus“ sa zranil Dávid Strelec a určite bude chýbať v novembrovej nominácii. „Dávid podstúpil operáciu, verím, že sa vráti ešte silnejší. Želáme mu, aby bol čo najskôr fit a bol k dispozícii klubu aj nám. Na jeho pozícii môže hrať Ľubo Tupta, máme Laca Almásiho, ktorého sme si vyskúšali, a možno otvoríme dvere do reprezentácie niekomu novému. Uvidíme, ako to vyriešime,“ zakončil Guľa.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie