FOTO: Volejbalisti Nitry len krôčik od zisku titulu, doma zdolali Prievidzu

Nitrianskych volejbalistov delí od zisku majstrovského titulu jediný zápas. Pre fanúšikov organizuje klub výjazd na súperovu palubovku.

Lucia Šútorová

Volejbalisti Nitry odohrali vo štvrtok 27. apríla na domácej palubovke v Nitre v poradí piaty finálový zápas. Svojho súpera z Prievidze zdolali 3:1.

Nitra sa tak dostala do vedenia, vo finálovej sérii vyhráva 3:2 na zápasy. S veľkou šancou na obhajobu titulu sa hra presúva opäť do Prievidze. Podporu prejavili na štvrtkovom zápase v Nitre aj fanúšikovia domáceho tímu.

VKP Bystrina SPU Nitra VK Prievidza 3:1 (22, 25, 21, 20)

Marek Kardoš, tréner Nitry: „Dnes to bol vybojovaný zápas, to sa cení trojnásobne. Začali sme ustráchane, s hlúpymi chybami, ale keď sme ich eliminovali , išlo to dobre. Hneď ako sme zabrali, začal robiť chyby súper. Mali sme tu absolútne úžasnú divácku kulisu, všetkým za to veľmi ďakujeme. Bola našim 7. aj 8. hráčom. V takejto eufórii sa úplne inak hrá. Teraz máme dva pokusy, aby sme vyhrali, uvidíme, zatiaľ platí môj dom, môj hrad. Cieľom bude dostať Prievidzu pod tlak a skončiť sériu vonku.“

Pre všetkých fanúšikov Nitry organizuje volejbalový klub VKP Bystrina SPU Nitra zdarma výjazd autobusom na 6. finálový zápas do Prievidze, ktorý sa bude hrať v nedeľu 30. apríla o 17.00 hodine.

„Prihlasovať sa môžete mailom na volejbalnitra@gmail.com, správou cez našu Facebook stránku alebo na tel. čísle 0917 985 855 (môžete aj SMS) najneskôr do soboty 20:00 hod. Uveďte celé meno a počet osôb, ktoré pôjdu s vami,“ informuje klubový web volejbalistov Nitry. Autobus z Nitry do Prievidze sa vydá na cestu v nedeľu 30. apríla od Mestskej haly na Klokočine o 14:45 h.

Prihlásenému účastníkovi zabezpečí klub rezerváciu lístku. „Fanúšikovia, ktorí pôjdu do Prievidze vlastnou dopravou, si musia zakúpiť vstupenky sami,“ dodáva klub na svojom webe.

Pozrite si sériu fotiek z domáceho finálového zápasu Nitry a Prievidze v priloženej galérii!

Zdroj: Dnes24.sk