Lucia Lauková Šport Hokej

Nitra nevzdáva boj o čelo tabuľky. Cenné body si pripísala po víťazstve na trenčianskom ľade.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitrania ustáli ostrý súboj s Duklou Trenčín a pod Zobor priniesli 3 body
9

Šláger kola sa začal zostra, obidva tímy sa snažili hrať ofenzívne. Ako prví sa do vážnej príležitosti dostali Nitrania, keď po prihrávke z rohu klziska vystrelil z voleja do pravej žŕdky trenčianskej bránky Jakub Ručkay. Výstražný prst Trenčania neakceptovali a tak prišiel trest. Po neprehľadnej situácii dotlačil puk do siete Blackwater. Na dlhšie minúty to bol jediný zaujímavý hokejový moment. K šanciam obom tímom nepomohli ani vylúčenia. V 17. minúte „corgoni“ v presilovej hre vyšachovali brániaci štvoruholník Dukly, ale Blackwater v dobrej pozícii zaváhal a netrafil puk. O malú chvíľu zaváhal aj Henrich Ručkay.

Ani po prestávke šance nepribúdali. Bojovalo sa najmä o stred klziska a tímy čakali na chybu súpera. Rozbehnutí hostia mali miernu prevahu, ale do gólového vyjadrenia ju nepretavili. Trenčanom sa podarilo vyrovnať v polovici zápasu, lenže gól pre posunutú bránku neplatil. „Vojakom“ nebolo súdené vyrovnať ani z následnej presilovej hry, keď Varga v ideálnej pozícii prestrelil Lawsonovu bránku. Následne sa hralo zo strany na stranu a tímy sa zamerali najmä na ofenzívu. Ďalšieho gólu sa však diváci nedočkali.

V záverečnej tretine sa Dukla snažila o vyrovnanie. Veľkú šancu na presný zásah odmietla druhá formácia a udrelo na opačnej strane. Od modrej čiary vystrelil obranca Milam a puk popod Hiadlovského betónom prekĺzol do siete. Dukla mala ešte jednu šancu dostať sa do zápasu, keď šesť minút pred koncom trafil v presilovej hre Hecl žŕdku. Po návrate vylúčeného hráča sa „vojakom“ podarilo znížiť. Po prihrávke z rohu klziska rozvlnil sieť za Lawsonom navrátilec zo Slovana Bratislava Sádecký. Šancu na drámu napokon v 57. minúte zmazal Blackwater, ktorý potvrdil, že tri body smerujú pod Zobor.

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Sádecký (Frühauf, Bezúch) – 7. Blackwater (J. Ručkay), 46. Milam (H. Ručkay, Krištof), 57. Blackwater (Rýgl, Kovacs). Rozhodovali: Kubičík, Hradil – Hanzlík, Šefčík, vylúčení: 4:8, navyše: 10 min Mikula (Trenčín)za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, 3229 divákov.

Trenčín: Hiadlovský – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Bezúch, Ölvecký, Sojčík – Varga, Sádecký, Hecl – Mikula, Dlouhý, Hossa – D. Hudec, J. Pardavý ml., J. Švec – Deveaux

Nitra: Lawson – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, Mezei, Mir.Pupák, M.Versteeg, Korím – H.Ručkay, Krištof, Paulovič – Lantoši, Slovák, Blackwater – Kovacs, J.Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Rzavský

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Naša hra sa postupom času zlepšovala. Potrebujeme sa tlačiť do bránky. Verím, že ten najbližší zápas bude práve taký.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Zápas sa vydaril nielen nášmu tímu, ale najmä brankárovi Lawsonovi, ktorý zachytal výborne. Veľmi nám pomohol prvý gól Blackwatera.“

V galérii si pozrite fotografie zo zápasu HK Dukla Trenčín – HK Nitra!