Na nitrianskom zimnom štadióne bolo veselo. Medzi ľudí prišiel Mikuláš, Corgi si obliekol čiapku a hokejisti v špeciálnej edícii dresov sa tiež nenechali zahanbiť. Všetko ešte zvýraznil plný bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra v mikulášskom zápase porazila Poprad
86

Hneď v prvej minúte mal veľkú príležitosť hosťujúci Jáchym, ale Lawson zasiahol vyrážačkou. V 4. minúte predviedol kolotoč v útočnom pásme Paulovič, no Corbeil bol pozorný. Prvý gól v zápase prišiel v početnej výhode o dvoch hráčov. Peknú kombináciu Nitry na jeden dotyk gólovo zakončil v 10. minúte Slovák – 1:0. V 17. minúte spravili domáci chybu pri rozohrávke a tú využil Lichanec – 1:1.

Úvod druhej tretiny poznačil incident za nitrianskou bránou, keď Abdul nepríjemne trafil domáceho brankára Lawsona a pre oboch sa zápas skončil. Nitrania dlho dobýjali Corbeilovu bránu a nevyužili viacero veľkých príležitostí, až ku koncu presilovej hry dostal puk medzi kruhy obranca Ordzovenský a prestrelil Corbeila – 2:1. V 30. minúte nahodil puk smerom na bránu Milam a pred Corbeilom ho ešte tečoval Blackwater – 3:1.

Hostia museli do tretej tretiny vrhnúť všetko a zlepšiť sa v ofenzívnej činnosti. V 45. minúte mohol poslať Nitranov do trojgólového vedenia Šille, ale v dobrej príležitosti zlyhal. „Kamzíkom“ čas utekal veľmi rýchlo a nedokázali vážnejšie ohroziť brankára Laca. V 57. minúte mohol dostať Poprad späť do zápasu Svitana, ale Laco jeho strelu koncom hokejky vyrazil na ochrannú sieť. Zápas bol veľmi vyhecovaný, domáci Blackwater vyzýval na bitku Bondru, ale ten radšej z boja cúvol, ale nie na dlho. Ihneď, ako obaja hráči opustili trestnú lavicu, boli znovu „v sebe“, Blackwater položil svojho soka na lopatky a zavŕšil v zápase hetrik Gordieho Howa. V zápase išlo o posledný vzrušujúci moment a Nitrania si výhru postrážili.

HK Nitra – HK Poprad 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Góly: 10. Slovák (Blackwater, Mezei), 28. Ordzovenský (Slovák, Rais), 30. Blackwater (Milam, Ordzovenský) – 17. Lichanec. Rozhodovali: Baluška, Jonák – Výleta, Synek, vylúčení: 4:5, navyše: Abdul (Poprad) OT DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2467 divákov

Nitra: Lawson (22. M. Laco) – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mich. Pupák – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Macík, Slovák, Blackwater – Csányi, Šiška, Kutálek – Fominych, Šille, Mir. Pupák

Poprad: Corbeil – D. Brejčák, McDowell, Jáchym, P. König, Česánek, Davydov, Ježek, Dinda – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Lichanec, Abdul – Paločko, Vartovník, D. Bondra – Hvila, Heizer, Rapáč

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Bol to určite zaujímavý zápas, myslím si, že sme dominovali. Presilové hry, ktoré sme dostali, boli zaslúžené a myslím si, že ich mohlo byť aj viac. Pre nás sú podstatné tri body. Keby sme chceli do detailov tento zápas rozoberať, tak by tlačovka trvala možno hodinu a pol a nikdy nedospejeme k zhode. Sú to dva rôzne pohľady, ale niektoré veci tam boli zarážajúce.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Z jednej strany musím pochváliť chlapcov, že sa bili až do konca o výsledok. Nedá mi však, aby som nepovedal tri veci, ktoré ovplyvnili tento zápas. Ja verím, že Lawson sa dostane z toho brutálneho zákroku, ktorý na neho bol a nebude Nitre chýbať viac ako mesiac. Druhý faktor, ktorý ovplyvnil zápas, bol kontakt s Corbeilom a z toho pramenil gól. Žiaľ, od rozhodcov sme dostali vyjadrenie, že gól neuznal videorozhodca a nie oni. Tretiu vec, ktorú chcem za seba povedať je, že bola tam situácia, kedy Ježek korčuľoval smerom do brány a chcel dorážať puk a bol na jednej nohe. Domáci hráči ho natlačili na brankára, takže to si treba celé pozrieť ešte raz. Mňa by nikdy nenapadlo atakovať brankára. Ja mám nejakú etiku trénera. To môže napadnúť iba človeka, ktorý s takým obvinením prišiel. Súperovi gratulujem a ideme do ďalších bojov.“