Lucia Lauková Správy

FOTO: Nitra pokračuje v protestoch, na námestí sa zišlo množstvo ľudí

Do ulíc Nitry opäť vyšli stovky ľudí. Tentokrát sa zhromaždenie sústredilo na Svätoplukovo námestie.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Nitra pokračuje v protestoch, na námestí sa zišlo množstvo ľudí
47
Galéria

Protestné zhromaždenia boli v piatok 16. marca ohlásené vo viac ako troch desiatkach slovenských miest, vrátane viacerých zahraničných miest. Zhromaždenia „Za slušné Slovensko“, ktoré spustila vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, pokračovali aj v Nitre.

Tak ako vo väčšine slovenských miest sa aj v Nitre, na Svätoplukovom námestí, zhromaždenie začalo o 17.00 hodine. Pred budovou Divadla Andreja Bagara sa zišli stovky nespokojných občanov.

Pred zástupy ľudí predstúpili niekoľkí rečníci. Tí vo svojich príhovoroch kritizovali vládu, ale aj doterajšie vyšetrovanie vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Za obete zaznela spoločná modlitba. K spokojnosti podľa protestujúcich neprispela ani demisia Roberta Fica. Rečníci naznačovali, že v protestných zhromaždeniach budú pokračovať.

Medzi požiadavky organizátorov naďalej patrí dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov. Organizátori zhromaždení žiadajú aj novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

V galérii si pozrite desiatky fotiek zo zhromaždenia v Nitre!

FOTO: Nitra pokračuje v protestoch, na námestí sa zišli stovky ľudí
47
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM