Lucia Lauková Správy

FOTO: Niekto popísal fasádu Starého divadla v Nitre, TOTO odkazuje jeho riaditeľ

Budova Starého divadla je národnou kultúrnou pamiatkou. "Vylepšenú" fasádu si preto prišla pozrieť aj polícia.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Niekto popísal fasádu Starého divadla v Nitre, TOTO odkazuje jeho riaditeľ
6
Galéria
Zdroj: TASR

Budovu Starého divadla Karola Spišáka v Nitre poškodil neznámy writer. Fasádu budovy pomaľoval v noci z nedele na pondelok. „Chcel by som upozorniť všetkých writerov vyhľadávajúcich väčší adrenalín, že budova Starého divadla je národnou kultúrnou pamiatkou, čiže sa na ňu vzťahuje Zákon o ochrane pamiatkového fondu. Pozvánku na samozvanú vernisáž preto prijala aj polícia a verím, že sa vec poškodzovania majetku a jeho znehodnocovania čoskoro vyrieši,“ reagoval riaditeľ divadla Martin Kusenda.

Vandalom zároveň ponúkol možnosť legálnej prezentácie. „V divadle máme na prezentáciu výtvarnej tvorby dva priestory, galériu Foyer a Divadelnú kaviareň. Radi v nich vystavíme aj diela pouličných umelcov,“ uviedol Kusenda.

Budova, v ktorej sídli Staré divadlo Karola Spišáka, bola postavená v roku 1928 podľa projektu architekta Františka Krásneho. V minulosti bola sídlom Národného a Roľníckeho domu. Od roku 1950 až do postavenia novostavby nitrianskeho divadla v roku 1992 sídlilo v budove Nitrianske krajové divadlo, neskôr premenované na Divadlo Andreja Bagara. Po presťahovaní sa Divadla Andreja Bagara do novostavby dostalo budovu Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre, ktoré tu sídli doteraz. Budova prešla po druhej svetovej vojne niekoľkými rekonštrukciami, súvisiacimi s nutnosťou adaptácie priestoru pre potreby profesionálneho divadelného súboru.

V galérii si pozrite fotografie z vyčíňania neznámeho writera!

FOTO: Niekto popísal fasádu Starého divadla v Nitre
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM