Lucia Lauková Hokej

FOTO: Hokejoví majstri HK Nitra na návšteve v Prezidentskom paláci

Úspech našich hokejistov zarezonoval aj v Prezidentskom paláci. Andrej Kiska prijal hokejových majstrov z Nitry čím zároveň odštartoval novú tradíciu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Hokejoví majstri HK Nitra na návšteve v Prezidentskom paláci
Zdroj: HK Nitra

Prezident SR Andrej Kiska začal s novou tradíciou, v Prezidentskom paláci prijal víťazov Tipsport ligy 2015/2016, hokejistov HK Nitra. Vo štvrtok im zagratuloval k prvému majstrovskému titulu v histórii klubu.

O návšteve hokejistov Nitry v Prezidentskom paláci informoval aj web HK Nitra „Dostali sme pozvanie z Kancelárie prezidenta SR, ktoré sme veľmi radi prijali. Samozrejme, niečo také sa nestáva každý deň. Sme radi, že nás pán prezident prijal vo svojom paláci. Po príchode nás všetkých privítal, povedal pár viet a potom s nami zotrval v neformálnych rozhovoroch asi štvrťhodinu. Darovali sme mu nitriansky inovovaný dres s logom „champions“, menom Kiska a s číslom 1. Odfotili sme sa a išli sme domov na spoločný obed do Nitry,“ ako povedal pre klubový web riaditeľ HK Nitra Miroslav Kováčik.

Nová tradícia

Stretnutie s nitrianskymi hokejistami inicioval samotný prezident, ktorý mal v pláne stretnutie s „corgoňmi“ už počas návštevy Nitry, ale nakoniec sa v dôsledku iného programu presunulo na májový termín. „V prvom rade mi dovoľte zablahoželať k víťazstvu. Taká tá obrovská túžba po víťazstve zaznamenala obrovský úspech. Dnes je to také trochu symbolické stretnutie. Ako prezident som sa totiž rozhodol, že vybudujem novú tradíciu, vždy pozvem na stretnutie so mnou víťaza našej hokejovej, ale aj futbalovej ligy,“ uviedol dôvody prijatia návštevy prezident SR Andrej Kiska.

Hokejistov pozvanie prekvapilo

Hlava štátu tiež vyzdvihla strojcu majstrovského úspechu, trénera Antonína Stavjaňu, celý realizačný tím a aj nitrianskych fanúšikov, ktorí oslávil spolu s hráčmi víťazný príchod z Banskej Bystrice. Prijatie od prezidenta pochválil aj brankár Michal Valent: „Bolo to veľmi príjemné a potešujúce. Prekvapilo nás to, ako sme sa dozvedeli, že pôjdeme za prezidentom. Ja si myslím, že by to nemuseli byť len hokejový a futbalový majster. Mal by to byť každý šport, každý má totiž svoju cenu. Je to príjemné takto šport zviditeľniť. Je dobré, keď aj politici majú prehľad o športe, pretože ten šport môže dať ľuďom nejaký odkaz,“ povedal Michal Valent.

Prosba k hokejistom

Prezident SR na záver svojho príhovoru apeloval na hokejistov, aby viedli správnym smerom mladú generáciu: „Vy ste vzormi a ideálmi mnohých mladých ľudí, hokejistov. Chcem Vás poprosiť, aby sme spoločne boli ich vzormi, nielen po športovej stránke, ale aj po osobnostnej stránke. Možno ste to práve vy, ktorí dokážu byť vzormi mladým ľuďom. Nás politikov už moc nepočúvajú, ale Vás športovcov majú veľmi radi. Dokážete im určitým spôsobom pomôcť, ukázať im, čo je dobré, slušné a nie je slušné,“vyzval športovcov Andrej Kiska.

Pozrite si foto z návštevy hokejistov HK Nitra v Prezidentskom paláci!

FOTO: Hokejoví majstri HK Nitra na návšteve v Prezidentskom paláci
5
Galéria
Zdroj: HK Nitra
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM