Lucia Lauková Správy

FOTO: Budova súdu v Nitre otvorila brány verejnosti, navštívili ju desiatky ľudí

Pri príležitosti Európskeho dňa spravodlivosti sprístupnil Okresný súd v Nitre svoje priestory pre školy a verejnosť. Deň otvorených dverí sa tešil veľkému záujmu.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Budova súdu v Nitre otvorila brány verejnosti, navštívili ju desiatky ľudí
14
Galéria
Zdroj: TASR

Krajský súd v Nitre otvoril v stredu 25.10. dvere verejnosti. V rámci Európskeho dňa justície si mohli návštevníci prezrieť súdnu budovu a dostať aj do priestorov, ktoré bývajú zvyčajne neprístupné.

Veľký záujem

Možnosť dozvedieť sa viac o fungovaní súdov a práci justície využili dopoludnia predovšetkým žiaci základných a stredných škôl. „Záujem je naozaj veľký. Navštívili nás desiatky ľudí a už počas prvých hodín sme absolvovali niekoľko organizovaných prehliadok pre školy. Mohli si pozrieť náš register, knižnicu, zasadaciu miestnosť grémia súdu, videli pojednávacie miestnosti a zúčastnili sa aj priamo na súdnom pojednávaní. Pozrieť sa mohli aj do eskortných priestorov, do ktorých sa inak verejnosť nedostane,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči.

Bezplatná právna pomoc

Ako doplnil, súčasťou programu je aj diskusia s vedením krajského i okresného súdu o práci sudcov a fungovaní justície. Verejnosť môže okrem toho počas dňa otvorených dverí využiť aj bezplatnú právnu pomoc a konzultácie, ktoré ponúka Centrum právnej pomoci.

V galérii si pozrite fotografie z Dňa otvorených dverí Krajského súdu v Nitre!

FOTO: Krajský súd v Nitre otvoril svoje brány, navštívili ho desiatky ľudí
14
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM